На Дніпропетровщині заохотять рятувальників, які перемогли пожежу у Чорнобилі

На Дніпропетровщині заохотять рятувальників, які перемогли пожежу у Чорнобилі - фото 1

На Дніпропетровщину повернулися майже 300 рятувальників, які боролися з вогнем у лісах Чорнобиля.

Це була найпотужніша серед 12 регіонів бригада. Разом пожежні впоралися з наймасштабнішою пожежею в сучасній історії України.

Голова Дніпропетровської ОДА Олександр Бондаренко привітав начальника ГУ ДСНС у Дніпропетровській області Андрія Кульбача з успішним виконанням державного завдання.

«Вітаємо наших рятувальників з успішним завершенням операції з гасіння лісової пожежі в Чорнобильській зоні. Вони виконали вкрай відповідальну місію. Проявили справжній героїзм і мужність. Найближчим часом заохотимо кращих. А сьогодні хочу привітати всіх рятувальників зі святом — Міжнародним днем ​​пожежних. Побажати їм здоров'я і міцності духу», — зазначив голова Дніпропетровської ОДА Олександр Бондаренко.


Рятувальники Дніпропетровщини гасили пожежі в Чорнобильській зоні з 14 до 30 квітня. Всього в ліквідації наслідків надзвичайної ситуації взяли участь більше тисячі пожежників із 12 областей України. Операцію очолив начальник ГУ ДСНС у Дніпропетровській області Андрій Кульбач.

«Ситуація була дуже складною. Пожежа покрила всю зону відчуження — площа досягла 60 тис. га. Горіли кілька сіл. У деяких фіксували підвищений радіаційний фон. Завдання ускладнював сильний вітер, а з ним — задимленість і неймовірна пилюка. Вона потрапляла до легень. Кількох співробітників довелося госпіталізувати, — розповів Андрій Кульбач. — Однак усі учасники операції проявили справжні мужність і професіоналізм. Діяли, не шкодуючи сил і здоров'я».


Понад 20 українських рятувальників отримали державні нагороди. Їх вручив особисто Президент Володимир Зеленський. Серед відзначених — двоє пожежників із Дніпропетровської області.

Хочете отримувати оперативні та важливі новини? Підписуйтеся на наші канали в Telegram і Youtube, сторінки в Instagram, Facebook і Twitter. А також приєднуйтеся до нашої групи на Facebook: там ви маєте можливість публікувати власні новини.

Реклама