На Дніпропетровщині виявлені порушення на 99% об'єктах водопостачання

18 серпня, 19:36
На Дніпропетровщині виявлені порушення на 99% об'єктах водопостачання - фото 1

Брудна, іржава та смердюча. На таку воду з крану скаржаться люди. У Держпродспоживслужбі перевірили водоканали по всій країні. І щодо Дніпропетровщині висновки невтішні. Фахівці кажуть, що в нашій області 99% порушень. Чи безпечно пити таку воду, дізнавалася кореспондент 34 телеканалу.

Чай зі смаком болота та ванна з іржавим нальотом. Дар'я розповідає: через брудну воду має чимало клопоту. Готувати з неї взагалі не ризикує.

«Найбільше бентежить запах. Запах мулу, як ніби вода цвіте. А минулого року іржа була у ванній. Страшно було приймати ванну. Вона біла, все видно добре», — розповідає жителька Дніпра Дар'я Лєвих.

Проблему вирішили за допомогою фільтрів. Кожен розрахований на півроку, та Дар'я каже, що замінювати доводиться чи не щомісяця.

Такі проблеми з питною водою не лише у цьому будинку. У соцмережах ми провели власне опитування — на поганий запах і колір води скаржаться у різних районах Дніпра та області.

Навесні Держпродспоживслужба провела позапланову перевірку водоканалів. Оцінювали якість питної води та стан комунікацій. На Дніпропетровщині висновки невтішні — 99% порушень.

«Порушення основне — це санітарно-технічний стан водопровідних споруд та мереж, які вимагають капремонту. Це застаріла технологія. Через яку у воді спостерігаються підвищення деяких показників», — пояснює В’ячеслав Зайцев, лікар із комунальної гігієни Держпродспоживслужби в області.

Отже, жовта або ж іржава вода у крані — то через застарілі комунікації. За словами спеціалістів, вони потребують ремонту, а подекуди і повної заміни.

Неприємний запах та присмак питна вода може мати через синьо-зелені водорості. Рослини у поєднанні з хлором, яким обробляють воду, утворюють органічні сполуки, а саме — хлороформ. У великих кількостях він може бути небезпечний для здоров'я.

У Дніпровському водоканалі про численні порушення знають, та кажуть: усе не так погано.

Головна технологиня місцевого водоканалу Ірина Флягіна пояснює: нині працюють над удосконаленням системи, адже з 2022-го року санітарні вимоги до питної води планують змінити.

«На сьогодні, згідно з ДержСанПіН, дозвіл працювати по кольоровості і каламутності: до 35 градусів кольоровість і півтора — каламутність. Буде: кольоровість 20, каламутність 0,58», — розповідає Ірина Флягіна, головна технологиня КП "Дніпроводоканал".

Для того, аби за два роки працювати за новими нормами — у Дніпрі вже розпочали роботи. Фільтри замінили на Ломівській станції. Із міського бюджету на це витратили 36 мільйонів гривень.

Поділитися: