На Дніпропетровщині відкопали уламки радянського літака часів Другої світової

Фото: ГО "Пошук-Дніпро" - фото 1
Фото: ГО "Пошук-Дніпро"

Уламки кузова, пружини та гайки. Такі рештки військового літака у Синельниківському районі відкопали волонтери. Як виявилося, деталі належать радянському винищувачу.

На глибині чотирьох метрів знайшли і кістки пілота. Чи відомо, хто він? Журналісти "Деталей" поїхали на місце розкопок та вже готові розказати.

Фрагменти корпусу, відсіки двигуна та частки броні — по таких шматочках збирають рештки винищувача. Першу деталь — храповик — знайшли шукачі металу. Коли з'ясували, що це елемент радянського ЯК-7, передали дані пошуковцям, а ті на вказаному місці розпочали розкопки.

На глибині чотирьох метрів, поряд із літаком, знайшли і кістки пілота, поки лише фрагменти кінцівок та черепа. Утім, зазначає антрополог, ідентифікувати за ними солдата неможливо. Знайшли й особисті речі пілота — його зброю.

Поблизу Іванівки у 1943 році точилися жорстокі бої, кажуть історики.

Зараз перед пошуковцями стоїть завдання — віднайти всі уламки літака. Проте вони зазначають: великі частини залізного птаха і мотор було знайдено ще за радянських часів.

Пошуковці вже надіслали інформаційні запити до архівів та чекають на відповідь. Сподіваються, їм вдасться дізнатись ім'я невідомого пілота, а рештки обов'язково передадуть родичам і вже тоді з почестями проведуть поховання.

Під Дніпром знайшли радянський літак - фото 169311

Під Дніпром знайшли радянський літак
ГО "Пошук-Дніпро"

Він був збитий у Другу світову - фото 169313

Він був збитий у Другу світову
ГО "Пошук-Дніпро"

Пошуковці встановлюють ім'я пілота - фото 169315

Пошуковці встановлюють ім'я пілота
ГО "Пошук-Дніпро"

Джерело: Програма "Деталі"