На Дніпропетровщині у лікарнях закінчилася вакцина БЦЖ

На Дніпропетровщині у лікарнях закінчилася вакцина БЦЖ - фото 1

Препарат закінчився наприкінці січня.

Реклама

Від початку року із пологових будинків регіону виписали близько двох тисяч невакцинованих немовлят. Тоді як прищепити їх мали просто у лікарні, на 3–5 день після народження.

«З огляду на велику розповсюджуваність і захворюваність на туберкульоз у нашій країні — ризик захворюваності дітей у нашій країні досить високий. Коли збільшується прошарок неімунізованих верств населення, то завжди є ризик спалаху захворювання. Теж саме було з кором, дифтерією», — сказала сімейна лікарка Ольга Василевська.


Відомо, що на початку грудня 2020 року влада планувала закупити на всі регіони 119 тисяч доз вакцини БЦЖ. Та як з'ясувалося, поставку індійських препаратів в Україні відмовилися сертифікувати через те, що виробник не надав належний пакет документів.

«Виробник повинен був надати пакет документів для реєстрації, і він не надав його. І надалі ми не можемо ніяким чином вплинути на це, тому що виробник знаходиться за кордоном і він обирається постачальником», — заявив керівник Експертної групи з імунопрофілактики МОЗ України Сергій Литовка.


У Міністерстві охорони здоров’я обіцяють забезпечити регіони препаратом уже наприкінці лютого або на початку березня. Дітям, яких не прищепили в строк, зроблять дві ін'єкції — пробу Манту і вже потім БЦЖ.

Реклама