На Дніпропетровщині триває будівництво аеропорту

06 жовтня, 14:36
На Дніпропетровщині триває будівництво аеропорту - фото 1

На будмайданчику вже провели геодезичну розвідку та готуються до переносу комунікацій.

Про це повідомив голова облдержадміністрації Олександр Бондаренко.

«На Дніпропетровщині втілюється наймасштабніший інфраструктурний проєкт країни — зведення аеропорту. Доки триває міжнародний тендер на визначення генпідрядника, на майданчику вже кипить робота. Це підготовчий етап: будівельники мають перенести метеорологічне обладнання, трансформаторні підстанції, мережі зв’язку, енергоживлення. Завдяки ретельній підготовці тільки-но закінчиться тендер — фахівці генпідрядника одразу візьмуться за основні будівельні роботи», — розповів очільник регіону.


Підрядники працюють на території, де розміститься злітно-посадкова смуга. Ці роботи виконують коштом держави.

«На майданчику працюємо без вихідних. Уже провели геодезичну розмітку трас та нових кабельних колодязів, продовжуємо підготовку траншей під електромережі та спецзв’язок. Працюємо не тільки за допомогою машин, а й вручну. Це необхідно, аби не пошкодити існуючі мережі. Крім того, замовили необхідне обладнання, зокрема, генератори електроенергії. Вони виручатимуть будівельників у випадках відсутності зовнішнього живлення», — сказав інженер-керівник проєктів компанії-підрядника Олег Яницький.


Будівництво аеропорту триватиме протягом 2–3 років. Злітно-посадкова смуга запланована довжиною у 3,2 км, із сучасною навігаційною та світлосигнальною системами. Новий міжнародний та VIP-термінали у єдиному комплексі матимуть 6 виходів на посадку. Поряд буде офісна будівля для працівників летовища, а також парковка на 1,2 тисячі місць.
В середньому на рік аеропорт прийматиме 1,6 мільйонів пасажирів, із можливістю збільшення цієї цифри майже вдвічі.


Нагадаємо, раніше ми повідомляли про те, що стартувало будівництво нового аеропорту "Дніпро".

Олександр Воловоденко
Олександр Воловоденко журналіст, редактор
Джерело: Дніпропетровська ОДА
Поділитися: