На Дніпропетровщині створили сім академічних ліцеїв

03 лютого, 15:17
На Дніпропетровщині створили сім академічних ліцеїв - фото 1

Сім академічних ліцеїв створили на Дніпропетровщині. Так впроваджують нову систему освіти. Вона запрацює на повну з 1 вересня 2024 року. Замість середніх шкіл будуть початкові, гімназійні та ліцеї. Про це повідомив директор департаменту освіти та науки облдержадміністрації Олексій Полторацький.

У санаторній школі-інтернаті № 4 в Дніпрі – всі умови для навчання та проживання дітей. Класи – з мультимедійним обладнанням. Є кабінети лікувальної фізкультури та фізіотерапії. Нині заклад трансформують в академічний ліцей. Там навчатимуться майбутні ІТ-шники.

«Ліцей буде технологічного профілю. Акцент – на інформатиці та програмуванні. У планах – відкрити еколабораторію, кабінет робототехніки, "розумні" теплиці, – розповів директор дніпровської школи № 4 Леонід Олефір. – У нас зможуть навчатися старшокласники з різних куточків області. Зараз приїжджають діти з Магдалинівського, Васильківського, Павлоградського районів».

Академічний ліцей – новий формат старшої школи. Тут поглиблено вивчатимуть профільні предмети: соціально-гуманітарні, природничо-математичні, технологічні. Вступити до ліцею можна буде за конкурсом.

На новий формат уже перейшли сім санаторних шкіл – у Кривому Розі, Дніпрі та Нікополі. Нині вони обирають профілі й формують педколективи.

На Дніпропетровщині створили сім академічних ліцеїв - фото 154699
«В Україні змінюється система освіти. Вона стане профільною. У Кривому Розі планують створити 21 академічний ліцей, у Дніпрі – 30. Дітей готуватимуть до вступу у виші. Визначитися із профілем вони мають після 9 класу», – зазначив директор департаменту освіти та науки Дніпропетровської ОДА Олексій Полторацький.

Академічні ліцеї створюватимуть і в інших містах області.

Поділитися: