На Дніпропетровщині стався спалах сказу

29 серпня, 01:39
На Дніпропетровщині стався спалах сказу - фото 1

Хворого собаку виявили у Карпівці, поблизу Кривого Рогу.

У цьому селі та ще семи сусідніх оголосили карантин. Нині там масово щеплюють собак та котів.

Власників собаки, з якої почався спалах сказу, наші журналісти вдома не застали. Але сусіди сказали, що їх вівчарка не була агресивною. Аж раптом тварина озвіріла та почала кидатись на людей.

“Собака була в адекваті, трималась у вольєрі. Ніде, ні з ким не контактувала. Коли прихожу у двір - вона не кидалась. Була спокійна. Потім він перевів її для охорони свого саду”, – розповів житель Карпівки Юрій Клочко.


Експертиза підтвердила, що у тварини був сказ. Тепер у Карпівці і ще семи сусідніх селах (Широка Дача, Квіткове, Вишневе, Зелений Гай, Тихий Став, Олександрія та Плугатар) оголосили карантин.

Катерина пригадує, що 8 років тому її вкусив скажений кіт. Після того випадку дівчина щороку щеплює усіх домашніх улюбленців.

“Ми поїхали в лікарню і мені зробили щеплення. Голову кота відвезли на експертизу. Виявилось, що він був скажений. Я лежала в лікарні неділю, мені давали ліки від сказу”, - сказала жителька Карпівки Катерина Дунаєнко.


Нині тільки у Карпівці вже вакцинували понад сотню котів та майже триста собак.

“У нас щеплення робляться кожен рік і люди вже знають, що воно таке сказ”, - пояснила завідуюча ветеринарної дільниці в Карпівці Надія Мельник.


Найчастіше домашні тварини заражаються сказом після укусу лисиці, кажуть фахівці. Додають, у степах Широківського району рудих розвелося чимало.

“По вимогам, згідно діючої інструкції - одна лисиця на тисячу га. А зараз десь 2-3 до 4 лисиць”, – ділиться головна спеціалістка криворізького міжрайонного управління Держпродспоживслужби України Людмила Каширець.


Мисливці дивуються, адже ловлять до 25 лисиць кожного сезону. Також кожна третя голова досліджується на сказ. За останні 8 років хворі тварини не фіксувалися.

“Зараз в мисливських угіддях є чим поживитись. До людей заходить в тому випадку, коли йдуть заморозки , коли багато снігу. Їй дуже важко знайти, чим поживитись і тоді вона заходить в подвір’я населення”, - розповідає про звички лисиць єгер Олександр Безпалько.


Втім, медики не втомлюються попереджати: якщо вас покусала тварина, необхідно негайно звернутися до лікарні.

“В жодному випадку не можна тварину вбивати. Ставимо на карантин і протягом 10-ти днів проводимо клінічний нагляд за твариною”, - попереджає начальниця Широківської районної лікарні ветеринарної медицини Олена Ковалевич.


За інформацією МОЗ України, щороку від сказу у світі помирає понад 55 тисяч людей.

Поділитися: