На Дніпропетровщині стартувала вакцинація від коронавірусу

25 лютого, 18:20
На Дніпропетровщині стартувала вакцинація від коронавірусу - фото 1

Перше щеплення зробили медику, що працює у 21-й лікарні Дніпра. Всього наразі привезли 37,5 тисяч доз індійського препарату. Та поки що в області робить щеплення лише одна мобільна бригада. Скільком вистачить вакцини?

Сімдесятирічний Анатолій Анчишкин працює епідеміологом у 21-й лікарні. Каже: на вакцинацію від Covid-19 погодився одразу, бо прищеплювався все життя.

Другою в області ін’єкцію отримала молода лікарка Ірина Фільнюк. Дівчина допомагає хворим на Covid-19 від початку пандемії.

«Звісно, щеплення потрібно робити всім людям, адже ми захищаємо себе перш за все, тому що ми не знаємо, як перенесемо цю хворобу: хтось у легкій стадії, хтось — у важчій, тому ми захищаємо і себе, і оточуючих», — говорить лікарка-інфекціоністка лікарні № 21 Ірина Фільнюк.

У Дніпрі вакцинування проводять медики мобільної бригади. Спочатку лікар оглядає пацієнта. До протипоказань належать погане самопочуття, алергічні реакції на попередні щеплення або температура, вища за 38 градусів. Якщо все добре — медсестра в сусідній кімнаті вводить препарат.

Другу ін’єкцію роблять за 28 днів. Щодня мобільна бригада щеплюватиме до ста людей. У першу хвилю вакцинації потрапили понад 18 тисяч лікарів. Це переважно ті, хто працює з ковідними пацієнтами, та медики екстрених служб.

«Наступного тижня у нас повертаються тренери з Києва, плануємо підготувати ще 8 мобільних бригад із вакцинування та будемо поширювати вакцинувальну кампанію. І будемо поширювати зону вакцинації на місто Павлоград, Кривий Ріг і так далі», — говорить заступник директора обласного департаменту охорони здоров’я Олексій Григорук.

Щеплення добровільне та безкоштовне, — нагадують у Національній службі здоров’я. Наступними після медиків, що працюють в екстрених умовах, ін’єктують військових, правоохоронців, літніх людей та лікарів інших спеціалізацій.

Загалом на Дніпропетровщині — 26 тисяч медиків. Утім через хронічні хвороби та особисті причини на щеплення погоджуються лише 30–40%, — зазначають в обласному департаменті охорони здоров’я.

Поділитися: