На Дніпропетровщині спіймали хакерів, які зламували стоматологічні сканери

17 січня, 10:47
На Дніпропетровщині спіймали хакерів, які зламували стоматологічні сканери - фото 1

Злочинна група діяла з травня минулого року. Зловмисники зламували програмне забезпечення забезпечення стоматологічних 3D-сканерів. Нанесений збиток становить понад мільйон гривень.

Так, правоохоронцям Дніпропетровської області вдалося припинити діяльність злочинного угруповання.

Як повідомляє прес-служба ГУ НП, в її склад входило двоє людей: 25-річний організатор і його 35-річний спільник. Вони спеціалізувалися на комп'ютерній техніці і відповідному програмному забезпеченні, яке використовується для виготовлення і модифікації зубних протезів. При цьому вони добре знали про високий попит стоматологічних центрів на високофункціональним програмне забезпечення, що дозволяє управляти стоматологічними 3D-сканерами, а потім вирішили з порушенням авторського права продати популярний інженерний програмний комплекс для управління такими сканерами. Зловмисники попередньо зламували ліцензійні системи захисту цього комплексу і встановлювали розробником програмного забезпечення.

Так, замовлення на даний програмний комплекс організатори групи брали через Інтернет, попередньо зареєструвавшись на спеціалізованих стоматологічних форумах.

Покупцям пропонувався вказаний комплекс зі зламаним кодом захисту або його зламували вже віддалено, цим і займався один із співучасників. В результаті замовник міг безкоштовно користуватися цим продуктом без підтвердження ліцензійних умов його використання.

Відзначимо, що вартість одного замовлення складала від 500 до 1000 доларів. Оплата відбувалася на підконтрольні карткові рахунки та електронні гаманці, потім гроші переводилися в готівку і розподілялися між учасниками групи.

Правоохоронці обшукали місця проживання і машини зловмисників. В результаті цього вилучили комп'ютерну техніку, носії інформації, 3D-стоматологічні сканери, мобільні телефони, банківські платіжні картки, гроші і «чорнові» записи.

Організатору групи вже оголошено про підозру за ч. 2 ст. 176 (Порушення авторських і суміжних прав) Кримінального кодексу України. Зараз вирішується питання про оголошення підозри співучаснику.

Триває досудове розслідування кримінального провадження за ч. 2 ст. 176 і ч. 2 ст. 361 КК України (Незаконне втручання в роботу електронно-обчислювальних машин (комп'ютерів), автоматизованих систем, комп'ютерних мереж або мереж електрозв'язку). Зловмисникам загрожує до 6 років позбавлення волі.

Валерія Малихіна

Хотите получать оперативные и важные новости прямо в свой мессенджер? Подписывайтесь на наш канал в Telegram.

Источник: ГУ НП Днепропетровской области
Поділитися: