На Дніпропетровщині СБУ виявила незаконно побудований елеватор

На Дніпропетровщині СБУ виявила незаконно побудований елеватор - фото 1

Його потужності були розраховані на приймання, зберігання та просушування до 5 тисяч тонн сільгоспкультур на місяць.

Учасники злочинної групи, яка побудувала та експлуатувала об’єкт, приймали від місцевих фермерів зернові за готівку. Без оформлення відповідних документів та без сплати податків до держбюджету країни. Крім того зберігання та просушування сільськогосподарських культур здійснювалася з порушенням необхідних санітарних норм.
На зернові, відповідно, оформлювали фіктивну документацію. Вантажі організатори оборудки переправляли на річкових баржах до українських морських портів. Звідки продавали їх до країн близького та далекого зарубіжжя.
Також оперативники спецслужби з’ясували, що господарська діяльність елеватора здійснювалася через низку фіктивних підприємств і не відображалась в жодному офіційному звіті.
Нелегальний оборот елеватора за 2019 рік склав майже 90 мільйонів гривень, унаслідок чого держава не отримала щонайменше 20 мільйонів гривень податків. А його функціонування порушувало не тільки податкову дисципліну, а і норми містобудування, охорони природного середовища та забезпечення техногенної безпеки.


На незаконному агротерміналі були проведені обшуки, під час яких правоохоронці знайшли документацію та чорнові записи про функціонування нелегального бізнесу. Майновий комплекс елеватора та інші товарно-матеріальні цінності процесуально вилучено.
Тривають слідчі дії для з’ясування всіх обставин злочину та повідомлення про підозру особам, причетним до протиправної схеми. Також перевіряється інформація щодо можливого покривання діяльності нелегального агротерміналу посадовцями місцевого самоврядування, правоохоронних та контролюючих органів.

На Дніпропетровщині СБУ виявила незаконно побудований елеватор - фото 99449

Нагадаємо, раніше у Дніпрі СБУ блокувала масштабний продаж підробленого алкоголю. Зі складів зловмисників вилучено підготовлені до відправки 45 тонн алкосурогату, за які планувалося отримати 4 мільйони гривень.

Олександр Воловоденко

Хочете отримувати оперативні та важливі новини? Підписуйтеся на наші канали в Telegram і Youtube, сторінки в Instagram, Facebook і Twitter. А також приєднуйтеся до нашої групи на Facebook: там ви маєте можливість публікувати власні новини.

Реклама