На Дніпропетровщині розквітла рідкісна червонокнижна рослина

30 березня, 16:36
На Дніпропетровщині розквітла рідкісна червонокнижна рослина - фото 1

Шафран сітчастий знайшла та сфотографувала жителька Кривого Рогу. А ще розповіла, що побачити таку незвичайну квітку — велика удача. Чому?

Полюбляє вологі балки та сонце. Так про рідкісну квітку розповідає Вікторія. Жінка вивчає ботаніку близько 15 років, на одній з експедицій і знайшла шафран сітчастий.

«Крокуси знайшлися несподівано. Справа в тому, що в таку прохолодну погоду, коли немає сонця і дуже холодно, вони не відкриваються, раптом побачила тоненьку білу квіточку смугасту», — говорить фахівчиня з ботаніки Вікторія Тротнер.

Заввишки рослина близько 10 сантиметрів. А сама квітка білого кольору зі смужками. Квітне лише в березні, і всього кілька тижнів.

У світі нараховують 70 різних видів крокусу. Поширені вони в Угорщині, Італії, Малій Азії та на Балканах. В Україні ж квітне лише 9. І один із них, саме шафран сітчастий, занесли до Червоної Книги.

«Це вид степовий. Степи в нас практично розорені. Залишилися лише місця, які недоступні для сільськогосподарського використання. Тобто на кам'янистих схилах і тд.», — каже наукова співробітниця ботанічного саду Галина Шоль.

Раніше шафран використовували як фарбу для стін та одягу. А в медицині сік рослини слугував антисептиком.

Поділитися: