На Дніпропетровщині розгорівся скандал через масові скорочення медиків

02.05.2020, 12:04
На Дніпропетровщині розгорівся скандал через масові скорочення медиків - фото 1

Працівники переконані — їх звільнили незаконно.

Тим часом на скорочення скаржаться майже в усій Україні. Подробиці знають наші кореспонденти.

Медик зі стажем понад 50 років Лариса Луценко показує наказ про звільнення. Жінка устигла попрацювати і старшою медсестрою, і районним статистом. Каже: не розуміє, на яких підставах її змусили скласти обов'язки.

«Мене скорочують 24 квітня. Здавалось би — за 2 місяці попередити. Але робота моя не звертається, вона залишається. І тільки вчора я узнаю, що її просто передають другій людині, а мене вишвирюють, як непотріб», — каже Лариса Луценко.


Окрім Лариси Володимирівни "на вихід" попросили ще близько сімдесяти співробітників.

«На сьогодні, стоматологічне відділення повністю — ну як у лікарні не мать?
Закрили фізіотерапевтичне відділення, закрили гінекологічне відділення, кабінет довіри, де стоять ВІЛ-інфіковані люди», — продовжує пані Лариса.


Думки про причини масових звільнень різняться. Одні звинувачують у всьому зацікавлене керівництво, інші — запровадження другого етапу медреформи.

«Мені сказали — місця немає, в дуже грубому вигляді. Я аж заплакала. Мені залишилося 4 роки до пенсії. Гаразд, півроку я буду на біржі — далі куди мені піти?
На вулицю або що?
У нас немає роботи», — сказала ще одна звільнена медпрацівниця Ірина Єрицян.


У медзакладі, де працювали звільнені, головної лікарки на місці не виявилося. На дзвінки кореспондентів — теж не відповіли.
На звільнення без попередження нарікають лікарі не лише Дніпропетровщини. У МОЗ обіцяють розібратися.

«Ми проводимо аудит і вже напрацювали кілька рішень, яким саме, по якому механізму, ми будемо виходити з цієї ситуації, які корегування ми будемо вносити зараз зокрема і в бюджет. Бо нам потрібне реформування медицини, а не руйнування», — заявив міністр охорони здоров’я Максим Степанов.


А доки ж медики, звільнені проти своєї волі, можуть відстоювати свої права у суді.

«Перш за все, я б рекомендував би цим людям організуватись самим, найняти юриста, адвоката. Отримати всі документи, на підставі яких відбулось звільнення. Щоб вони бачили всю картину — не лише оцей єдиний наказ, а взагалі всю історію», — порадив юрист Павло Богомазов.


Якщо звільнені лікарі через суд доведуть неправомірність рішення — вони можуть розраховувати на поновлення в роботі і грошову компенсацію.

Хочете отримувати оперативні та важливі новини? Підписуйтеся на наші канали в Telegram і Youtube, сторінки в Instagram, Facebook і Twitter. А також приєднуйтеся до нашої групи на Facebook: там ви маєте можливість публікувати власні новини.

Поділитися: