На Дніпропетровщині роботу втратили 22 тисячі людей

25 травня, 09:18
На Дніпропетровщині роботу втратили 22 тисячі людей - фото 1

А загалом по Україні 220 тисяч.

І це тільки офіційна статистика за часи карантину. Крім того кількість вакансій зменшилась. А у топі популярних професій тепер ті, які там ніколи не були. Аліна Моренко розбиралася, які ж ще зміни відбулися на ринку спеціальностей, та дізналася які нові професії з’явилися.

Олексій втратив роботу просто посеред карантину. Він офіційно працював менеджером в одному з call-центрів Дніпра. Та у квітні начальник попросив написати заяву за власним бажанням. І так звільнили ще кілька колег Олексія.

“У цей момент я, як і будь-яка людина, яка втрачає роботу, відчув здивування, страх внутрішній. Тому що зараз така ситуація, роботу знайти досить складно. І залишитися без роботи під час карантину - не дуже приємно”, – сказав Олексій Шевченко.


Чоловік відразу почав шукати нову роботу, але поки що марно. Вакансій обмаль, та й на ті обіцяють оформити лише після карантину.

“Кількість вакансій зменшилась майже на 60 %. Дійсно можна сказати, що ця ситуація критична. Тому що людей, які шукають роботу і отримують допомогу по безробіттю значно більше, ніж актуальних вакансій, які на сьогодні пропонують роботодавці. Можна сказати, що на 1 вакантне робоче місце - претендують понад 10 осіб”, – каже начальниця управління надання послуг населенню Державного центру зайнятості Інна Бондіні.


Працівники зараз потрібні у переробній промисловості, фармацевтиці, логістиці та охороні правопорядку.
А ще у сільському господарстві. Саме цю галузь рекрутерам вдається закривати майже повністю. Адже аграрії не виїхали за кордоні і зараз працюють вдома.

Лідерство серед спеціальностей теж змінилося. До карантину в топі були IT-працівники, продавці та маркетологи. А зараз перше місце у колись непопулярних професій.

«Категорія "медицина". Зараз увійшла в топ професійних спеціалізацій. Кур'єрська доставка, активно шукає пошта. Оператори телефонних продажів, оператори служби підтримки. Пакувальники, сортувальники», - розповідає рекрутерка Олена Серебреник.


Щодо закордону, то, наприклад, в Америці кур’єри популярні вже давно. Люди замовляють додому все підряд, каже емігрантка Діана. А після карантину ця професія ще більше піднялася в рейтингу. І не лише вона.

“Зараз дуже розвинені маркетологи. Ті самі люди, які просувають ваші акаунти в Інстаграм і будь-які соцмережі”, - розповідає жителька Сієтлу Діана Леонгард.


В Україні втратили популярність ті спеціальності, які закрили на карантин, кажуть в одному з рекрутингових агентств Дніпра.

“Секретарі, адміністратори, офіс-менеджери. Ті люди, які постійно перебувають на роботі”, - каже рекрутерка Вікторія Дерстуганова.


А також працівники туристичних агентств і готелів.

Поки одні професії переживають кризу, другі, навпаки, еволюціонують. У світі вже з’явилися карантинні менеджери, психологи з банкрутства та дизайнери інтер’єрів домашнього офісу. А ще онлайн-лікарі. Консультації телефоном за останні два місяці стали популярними. Медики зв’язуються як зі своїми пацієнтами, так і з колегами з-за кордону.

Поки що, ринок праці у світі нестабільний. Та рекрутери вже зробили прогнози на майбутні популярні професії. Найближчими роками у топі будуть біотехнологи, біоінженери, фармацевти, проєктувальники розумних будинків і обов’язково психологи та нейропсихологи.

Хочете отримувати оперативні та важливі новини? Підписуйтеся на наші канали в Telegram і Youtube, сторінки в Instagram, Facebook і Twitter. А також приєднуйтеся до нашої групи на Facebook: там ви маєте можливість публікувати власні новини.

Поділитися: