На Дніпропетровщині проходить конкурс офіцерів громад

На Дніпропетровщині проходить конкурс офіцерів громад - фото 1

Повертають додому зниклих дітей, виконують роботу соцслужб та розслідують кримінальні справи. І все це про поліцейських офіцерів громад. Зараз на Дніпропетровщині проходить конкурс на цю посаду. Як обирають офіцерів ? І як працюють ті, кого вже призначили?

У Піщанській громаді живе понад 20 тисяч людей, а за порядком слідкують — четверо офіцерів.

Правоохоронці працюють на поліцейській станції у центрі Орлівщини. Сьогодні зранку на зміні їх лише двоє. Вони п'ють каву і переглядають звернення жителів.

Володимир тут уже більш ніж пів року. Раніше був патрульним у місті. Та зізнається: коли дізнався про відбір, одразу ж зрозумів, що хоче бути офіцером у селі.

«Сільський ритм життя мені ближчий до душі. І менталітет сільських людей — він відрізняється від великого міста. І він також мені ближчий, я краще людей розумію. Це дуже добре, тому що коли звертаються до нас жителі з тих чи інших питань — нам не потрібно їх переадресовувати до інших служб, а ми самі можемо вирішувати ці питання», — говорить поліцейський офіцер Піщанської громади Володимир Гужва.

Що в Орлівщині працюють офіцери — тішиться й староста села.

«Я знаю всіх їх особисто, де вони живуть і телефони. В будь-який час, коли я і наші односельчани не зверталися б до поліції — завжди була допомога», — каже староста Орлівщини Віктор Самарський.

Утім, додає: громада, в якій працюватиме офіцер, має надати йому автівку та облаштувати поліцейську станцію. Наразі в області — 30 вакансій.