На Дніпропетровщині прибирають незаконні автозаправки

На Дніпропетровщині прибирають незаконні автозаправки - фото 1

Самовільно встановили колонки й торгували пальним без дозволів. Полювання на нелегальні автозаправки оголосили фіскали на Дніпропетровщині.

Від початку року в області виявили майже 150 станцій, власники яких ухиляються від сплати податків. Їм виписують штрафи на сотні тисяч гривень, а пальне разом з обладнанням – конфіскують. Як усе відбувається бачили журналісти 34 телеканалу.

Яскраві кольори, пальне буцім-то високої якості і ціна не кусається. Ця бензоколонка – на самій околиці Дніпра. Олексій тут заправляється кілька разів на тиждень. Приїжджає з іншого краю міста.

“Коли в бак, коли в каністри заливали. Паливо нормальне. Маршрутники тут заправлялися, хто поряд живе — заправлялися. Он там селище. Зручно", — розповідає місцевий житель Олексій Луценко.

Та ось сьогодні – не склалося. Заправку оточили податківці. Від хазяїна й сліду не видно. Лише у кабінці причаїлася касирка. Поруч виторг. І касовий апарат є. Те, що працювали без документів, навіть не приховує.

До справи беруться дніпровські комунальники. Відрізають електрику, спилюють кріплення і прилаштовують кран. Півгодини і від заправки самий лише каркас.

"Цистерни з пальним та обладнання відвезуть на штраф-майданчик. Як із ними бути далі – визначить суд. А ось їх власникам загрожує близько чверті мільйона гривень штрафу", - ділиться кореспондент ТРК «Україна» Всеволод Прокоф’єв.

Так, лише сьогодні в Дніпрі розібрали 12 бензоколонок. На черзі по місту ще 30. У них ані дозволів на торгівлю пальним, ані договорів на землю.

"Недонадходження в бюджет акцизних зборів, прибуткових податків. Чим це загрожує: недонарахування в пенсійний фонд, до бюджету місцевого самоврядування, державного", - пояснює старший оперуповноважений податкової міліції області Дмитро Литвинов.

Ліквідувати усі незаконні заправки наприкінці минулого року доручив Кабмін. Перевірки прокотилися усією країною. Лише на Дніпропетровщині таких виявили майже півтори сотні.

«На сьогодні у Дніпропетровській області лишається близько 40 АЗС, які планують демонтувати. Не працюють, але знаходяться на місцях", — повідомляє Вадим Табала, старший оперуповноважений податкової міліції області.

Прибрати усі планують протягом лютого. А їх власників примусять сплатити 3 з половиною мільйони гривень штрафів.

Хочете отримувати оперативні й важливі новини прямо до свого месенджеру? Підписуйтеся на наш канал в Telegram.

Реклама