На Дніпропетровщині прем'єр відвідав компанію з друку деталей для ракет на 3D-принтерах

Фото: ДніпроОДА - фото 1
Фото: ДніпроОДА

В області працює інженерна космічна компанія покоління "нового космосу". Вона єдина в Україні виготовляє високоточні деталі ракетних двигунів на 3D-принтерах.

Про свої найцікавіші проєкти та унікальні напрацювання на підприємстві "Flight Control" розповіли Прем’єр-міністру України Денису Шмигалю.

Біля кожної локації – справжня мініпрезентація. Прем’єру показали досягнення та всі проєкти, які втілює одна компанія. Розповіли про повний цикл розробки, випробувань та виготовлення рідинних ракетних двигунів і супутників від технології друку до збирання.

Реклама

«Раніше деталь виготовлялась приблизно із 150 складових і на це йшов майже рік. Зараз – лише три складові і тиждень часу. Технологія, яку ми використовуємо, пришвидшує виробництво, знижує вартість продукції», – зазначив начальник дослідно-виробничого комплексу з розробки рідинних ракетних двигунів Flight Control Олександр Дондік.

Понад 15% співробітників компанії мають вчену ступінь. Підприємство співпрацює з партнерами в США, Індії, Південній Кореї та Європі.

Презентували роботу інжинірингової школи "Noosphere". Там виховують молоде покоління, яке розвиватиме space-напрямок.

Один із проєктів – "розумна крапельниця". Пристрій рахує кожну краплю та відправляє оповіщення на мобільний додаток. Медпрацівники можуть на відстані відстежувати, як проходить процедура.

«Ми виграли ґрант за свою розробку. Тепер безкоштовно передамо 20 таких пристроїв лікарням Дніпра», – сказала координаторка проєктів інжинірингової школи "Noosphere" Анна Панова.

 

Джерело: ДніпроОДА

Реклама