На Дніпропетровщині поліція викрила ОЗГ

На Дніпропетровщині поліція викрила ОЗГ - фото 1

Організована злочинна група діяла з 2018 року.

РекламаПравоохоронці стверджують, що в ході досудового слідства зібрали докази причетності зловмисників до рейдерського захоплення дніпровського ринку будівельних матеріалів з деревини у 2018 році. Ринок був повернутий власникові, підприємці платили рекетирам “данину”, але загарбники на цьому не зупинилися і вдруге “віджали” ринок вже цього року. Також охоронці порядку заявили, що встановили причетність членів організованої злочинної групи до замовного нападу на медичного працівника — до лідера ОЗГ звернулася головна лікарка одного з медичних закладів із проханням “розібратися” з підлеглим, мотивуючи це особистою неприязню.
Прийшовши до кабінету лікаря, нападники побили його битою та молотком.
Той факт, що потерпілий знаходився на робочому місці, дозволив у найкоротший термін надати йому меддопомогу та врятувати життя. За опублікованими даними попереднього розслідування діяльності ОЗГ, у кожного із семи учасників (членів громадської організації, колишнього працівник правоохоронного органу і члена громради при місцевому органі державної виконавчої влади) була своя роль у злочинній діяльності.

На Дніпропетровщині поліція викрила ОЗГ - фото 144947
Одна з одиниць зброї, яку знайшли при обшуках у членів ОЗГ

Лідер керував і приймав усі рішення, колишній правоохоронець надавав юридичні послуги під час рейдерських захоплень, а решта організовували виконання наказів лідера і безпосередньо брали участь у злочинах. Учора оперативники ДСР Національної поліції України у Дніпропетровській області та слідчі ГУ НПУ в Дніпропетровській області, за силової підтримки спецпризначенців полку особливого призначення, затримали лідера та 3 членів організованої злочинної групи. Лідеру ОЗГ повідомлено про підозру за ч. 1 ст. 255 (створення, керівництво злочинною спільнотою або злочинною організацією, а також участь у ній), ч. 1 ст. 255-1 (встановлення або поширення злочинного впливу), ч. 3 ст. 206 (протидія законній господарській діяльності), ч. 3 ст. 206-2 (протиправне заволодіння майном підприємства, установи, організації) та ч. 2 ст. 121 (умисне тяжке тілесне ушкодження). Трьом його спільникам повідомили про підозру за ч. 1 ст. 255, ч. 3 ст. 206 та ч. 3 ст. 206-2. Разом із ними повідомлення про підозру за ч. 5 ст. 27, ч. 2 ст. 121 (пособництво в нанесенні умисного тяжкого тілесного ушкодження) та ч. 1 ст. 255-3 (звернення за застосуванням злочинного впливу) КК України отримала замовниця описаного вище нападу на свого підлеглого. Триває досудове розслідування.


Нагадаємо, раніше на Дніпропетровщині поліція виявила зброю та наркотики. Знахідки були зроблені під час обшуків у Магдалинівському та Новомосковському районах.

Олександр Воловоденко
Олександр Воловоденко журналіст, редактор

Реклама