На Дніпропетровщині накрили наркобізнес, який "захищала" поліція

Фото: ДБР України - фото 1
Фото: ДБР України

Угруповання налагодило монопольну систему виготовлення та розповсюдження наркотиків у Павлограді Дніпропетровської області.

На Дніпропетровщині працівники ДБР спільно із Нацполіцією провели масштабну спецоперацію та викрили злочинну організацію, яка займалась систематичним збутом і розповсюдженням особливо небезпечних психотропних та наркотичних речовин. Про це повідомляє Державне Бюро розслідувань.

Зазначено, що до складу групи входили колишні та чинні працівники поліції, загалом – 13 осіб. Підозрювані налагодили монопольну систему виготовлення та розповсюдження наркотиків у Павлограді Дніпропетровської області. Всіх конкурентів "захищали" співробітники поліції, які займали керівні посади у місті.

За тиждень ділки заробляли близько 100 тисяч гривень. Організували наркобізнес уродженець Грузії, мешканець Дніпра та ексміліціонер – колишній перший заступник начальника УМВС України в Дніпропетровській області.

Останній надавав консультації лідеру злочинної організації щодо методів конспірації, планів правоохоронців з документування, давав підказки по точках оптової закупівлі наркотиків та прекурсорів і по місцях виготовлення. Також у його обов’язки входила передача частини прибутку через посередника чинним поліцейським.

Слідчі встановили, що наркоділки навмисно підсаджували людей, зокрема підлітків, на наркотики, з подальшим їх примушуванням займатися розповсюдженням.

Крім того, зафіксовані випадки катування громадян поліцейськими, які входили до складу організації.

Під час спецоперації було затримано верхівку злочинної організації. Серед 9 затриманих є також працівники поліції, продовжується встановлення всіх учасників ОЗГ.

У ході обшуків виявлено та вилучено велику кількість різних психотропних та наркотичних речовин, готівку у різних валютах та банківські картки. Також виявлено дві лабораторії з виробництва наркотичних засобів, знайдено великий арсенал засобів конспірації, зокрема номери прикриття, "одноразові" мобільні телефони.

Вилучено наркотики, готівку та банківські картки - фото 200953

Вилучено наркотики, готівку та банківські картки
Фото: ДБР України

Членам організації висунули обвинувачення за такими статтями: створення злочинної організації та участі у ній, незаконний збут наркотичних засобів, катування, надання неправомірної вигоди службовій особі та прийняття неправомірної вигоди службовою особою (ч. 1, 2 ст. 255, ч. 3 ст. 307, ч. 4 ст. 369, ч. 3 ст. 368, ч. 2 ст. 127 КК України). Їм загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 12 років з конфіскацією майна.

Раніше ми писали, що у Кривому Розі двоє підлітків побили, зґвалтували та пограбували жінку.

Реклама

Реклама