На Дніпропетровщині наступного тижня дощі не припиняться

На Дніпропетровщині наступного тижня дощі не припиняться - фото 1

У повітрі здіймаються смерчі, а на землі лежить зіпсована черешня. Негода цього тижня вирує у Дніпропетровській області. Тим часом науковці припускають: це так на природу могло вплинути сонячне затемнення. Коли ж припиняться дощі, дізнавалась журналістка 34 телеканалу Айміна Арнаут.

Червень вже майже на екваторі, а кількість днів без опадів можна полічити й на пальцях однієї руки. Та синоптики заспокоюють: мовляв, літні грози — цілком нормальне явище. Особливо удень. Адже в цей час тепло з поверхні більше живить атмосферу.

Через таку хмарну погоду нині неабияк псуються кісточкові. От, скажімо, черешня — або тріскається просто на деревах, або ж починає опадати. І добре, що її ще повністю не обніс смерч. Адже днями вихор зафільмували на автостоянці у Дніпрі.

Реклама

«Будь-який смерч, будь-яке таке явище відбувається через контраст температур і вологості в атмосфері. Тобто завдяки цій нестійкості склалися сприятливі обставини для виникнення такого явища», — пояснила метеорологиня Олександра Смирнова.

А ще одне незвичне явище — тільки вже астрономічне — жителі планети могли спостерігати 10-го червня. Сонячне затемнення настало для північних регіонів Землі. В Україні ж на небі можна було розгледіти лише невелику чорну цятку.

Науовці кажуть, під час затемнення зміни могли б помітити не лише у небі, але й у погодних явищах.

«Коли місяць і Сонце по один бік, вони тягнуть на себе атмосферу. І тоді отут як би горб — високий тиск, а з іншого боку — низький тиск. І падіння тиску призводить до того, що у цей час найбільше опадів», — розповів завідувач кафедри проєктування та конструкції літальних апаратів ДНУ ім. Олеся Гончара.

Утім, хоч і не через затемнення, та опади найближчими днями у нас все ж будуть, розповідають метеорологи. Їх нам приніс циклон.

«На Дніпропетровщині у понеділок та вівторок продовжує бути ось така мінлива погода. Хоча повітряна маса стала дещо свіжіша, під час прояснень в денні години будемо мати +20 — 22 градуси. І поки що парасольки далеко не ховаємо», — пояснила синоптикиня Українського Гідрометцентру Наталія Птуха.

Метеорологи кажуть, з опадами прощатися поки зарано. Та за прогнозами народних синоптиків, уже за тиждень дощі мають припинитися. Тоді ж почнуть коротшати дні — одразу після літнього сонцестояння.

Реклама