На Дніпропетровщині медиків навчають виявляти хворих на коронавірус

18 березня, 16:00
На Дніпропетровщині медиків навчають виявляти хворих на коронавірус - фото 1

Нині в усіх центрах первинної меддопомоги проходять тренінги для медиків.

Сімейні лікарі разом із фельдшерами “швидких“ відпрацьовують дії з виявлення коронавірусної інфекції. Такі заняття запровадили, аби медики на практиці “зіткнулися“ з “хворим“ на інфекцію, навчилися діяти чітко, злагоджено та професійно. Про це розповів директор департаменту охорони здоров’я Дніпропетровської ОДА Валерій Сердюк.

«Усі медзаклади області мають чіткі інструкції, як діяти у разі виявлення хворого на коронавірус або підозри такої інфекції у пацієнта. Теорію лікарі мають добре відпрацювати на практиці. Життя завжди вносить свої корективи, тож краще їх врахувати заздалегідь. Аби у реальній ситуації діяти оперативно і максимально убезпечити себе та інших від небезпечної інфекції. Загалом навчально-тренувальні заняття пройдуть у всіх 68 ЦПМСД та 414 амбулаторіях області», — зазначив чиновник.


Тренінг уже провели і на базі Центру первинної меддопомоги Покрова. До нього долучилися сімейні лікарі Нікополя, Марганця, Кривого Рогу і Томаківки.
Для учасників змоделювали ситуацію. Жінка тільки-но повернулася з Італії, в неї підвищилася температура, тож вона прийшла до місцевого Центру первинної медико-санітарної допомоги.

«Відпрацювали всі дії від “А” до “Я”. Від звернення “хворої“ до реєстратури, огляду її лікарем, виклику “швидкої“ — до визначення лікарні, до якої мають доставити жінку. При цьому врахували всі заходи безпеки, які повинен здійснити лікар», — розповів головний лікар Покровського ЦПМСД Олексій Леонтьєв.


Такі тренінги допомагають покращити роботу Центру, побачити “прогалини“, що потребують негайного усунення, — підкреслив Олексій Леонтьєв.
Навчально-тренувальні заняття з виявлення коронавірусної інфекції в області організовують Дніпропетровська ОДА разом із обласним лабораторним центром МОЗ, обласним центром екстреної медичної допомоги та медицини катастроф, і обласним центром громадського здоров’я.

Олександр Воловоденко

Хочете отримувати оперативні та важливі новини? Підписуйтеся на наші канали в Telegram і Youtube, сторінки в Instagram, Facebook і Twitter. А також приєднуйтеся до нашої групи на Facebook: там ви маєте можливість публікувати власні новини.

Джерело: Дніпропетровська ОДА
Поділитися: