На Дніпропетровщині колишній бойовик так званої “ДНР” здався СБУ

22 вересня, 14:31
На Дніпропетровщині колишній бойовик так званої “ДНР” здався СБУ - фото 1

Житель Донецька звернувся до спецслужби за програмою “На тебе чекають удома”.

Як повідомляє ГУ СБУ в Дніпропетровській області, чоловік приєднався до незаконних збройних формувань із початком російської агресії у 2014 році, причиною цьому стала матеріальна скрута. Але наприкінці піврічного проходження служби він усвідомив безперспективність, а також незаконність дій російських окупантів та їх колаборантів із числа місцевих жителів. Тому громадянин ухвалив рішення покинути службу в “народній міліції” т. зв. “ДНР” та виїхати з тимчасово окупованої території Донецької області. Після переїзду до Дніпропетровської області він ретельно приховував своє минуле через побоювання кримінального переслідування та працював на тимчасових роботах. Згодом чоловік дізнався про програму Служби безпеки України, яка дає можливість колишнім учасникам незаконних збройних формувань розраховувати на звільнення від кримінальної відповідальності.

Після звернення СБУ перевірила колишнього бойовика і встановила факт того, що під час участі у збройних формуваннях Російської Федерації громадянин не вчинив тяжких та особливо тяжких злочинів.
Враховуючи ці обставини, суд звільнив його від можливої кримінальної відповідальності за ч. 1 ст. 258-3 (створення терористичної групи чи терористичної організації, керівництво такою групою чи організацією або участь у ній, а також організаційне чи інше сприяння створенню або діяльності терористичної групи чи терористичної організації) КК України.
Якщо б чоловік не звернувся до Служби безпеки України і співробітники спецслужби дізналися б про його незаконну діяльність у 2014 році, то йому б загрожувало позбавлення волі на строк від восьми до п'ятнадцяти років (із конфіскацією майна або без такої).

Нагадаємо, раніше у Дніпрі СБУ запідозрила комерційну структуру у фінансуванні сепаратизму.

Також СБУ блокувала незаконні поставки продуктів харчування в ОРДО. За результатами проведених співробітниками Служби безпеки України заходів, викрито групу жителів Харкова і області, які за схемою "прихованого транзиту" відвантажували на адреси підставних іноземних фірм товари харчової промисловості.

Олександр Воловоденко
Олександр Воловоденко журналіст, редактор