На Дніпропетровщині гіпертонічну хворобу лікуватимуть безкоштовно

На Дніпропетровщині гіпертонічну хворобу лікуватимуть безкоштовно - фото 1

У нашій області почали програму з боротьби з гіпертонічною хворобою.

Її впроваджують в лікарні ім. Мечникова і в Обласній офтальмологічної лікарні.

Безкоштовна діагностика і лікування хвороби будуть доступні для пенсіонерів, ветеранів, людей з інвалідністю та дітей війни.

Про це повідомили в департаменті охорони здоров'я Дніпропетровської облдержадміністрації.

«Вперше реалізуємо на Дніпропетровщині програму по боротьбі з гіпертонією. Ввели її для найбільш соціально вразливих категорій населення. На це з обласного бюджету виділили 900 тис. грн. Дуже важливо, щоб після тривалого карантину люди могли обстежитися, вчасно виявити хворобу і пройти лікування», — розповіли в департаменті охорони здоров'я Дніпропетровської ОДА.


Програма передбачає лабораторні та інструментальні обстеження, консультації кардіолога і офтальмолога, обстеження очного дна і вимірювання внутрішньоочного тиску. Після діагностики пацієнтам призначають терапію і забезпечують необхідними медичними препаратами.

«На жаль, останнім часом гіпертонічна хвороба значно помолодшала. Нерідко спостерігаємо важкі інсульти у 40-річних людей. Також збільшилася кількість пацієнтів, у яких вперше була виявлена ​​артеріальна гіпертензія. Гіподинамія, стреси і депресивні стани, пов'язані з небезпекою захворіти коронавірусом і страхом втратити роботу, — все це призводить до поступового розвитку гіпертонічної хвороби, — зазначив головний лікар ОКЛ ім. І. Мечникова Сергій Риженко. — Сподіваємося, що після реалізації цієї програми кількість інсультів та інфарктів буде менша».
«Офтальмологічна лікарня не дарма приєдналася до цієї програми. Адже ретельне обстеження судин очного дна дозволяє на ранній стадії виявити гіпертонічну хворобу», — зазначила директор Дніпропетровської обласної клінічної офтальмологічної лікарні Світлана Устименко.


За програмою планують проводити обстеження близько 20 жителям області щодня.

Хочете отримувати оперативні та важливі новини? Підписуйтеся на наші канали в Telegram і Youtube, сторінки в Instagram, Facebook і Twitter. А також приєднуйтеся до нашої групи на Facebook: там ви маєте можливість публікувати власні новини.