На Дніпропетровщині будуть судити слідчого обласної поліції

15.01.2020, 15:07
На Дніпропетровщині будуть судити слідчого обласної поліції - фото 1

Який намагався притягнути до кримінальної відповідальності завідомо невинну особу.

У 2016 році під час проведення процесуальних дій на місці ДТП у селі Китайгород Царичанського району поліцейський вніс до офіційних документів неправдиві відомості. Спотворивши об’єктивні дані, з’ясовані під час огляду місця події - для укриття водія, який порушив ПДР та цим спричинив смерть людини.
Крім того, з метою приховання особи злочинця, двоє очевидців аварії з особистих інтересів надали органу досудового розслідування неправдиві свідчення щодо її обставин.

Правоохоронні органи почали кримінальне провадження за ч. 2 ст. 15, ч. 2 ст. 372, ч. 1 ст. 366 (закінчений замах на притягнення завідомо невинного до кримінальної відповідальності, поєднане зі штучним створенням доказів обвинувачення; службове підроблення) КК України. Розслідували його, склали та передали до прокуратури обвинувальний акт на поліцейського. Разом з документами на водія, який скоїв ДТП (ч. 2 ст. 286) та двох громадян, за надання завідомо неправдивих свідчень (ч. 1, 2 ст. 384). Офіцери правосуддя затвердили обвинувальний акт та скерували його до Петриківського районного суду Дніпропетровської області. Тепер правоохоронця та його спільників чекає відповідний розгляд їх проваджень.

Нагадаємо, раніше у Марганці поліцейський вимагав хабар за повернення вилученого автомобіля. На цьому злочині його викрило Державне бюро розслідувань.

Олександр Воловоденко

Хочете отримувати оперативні та важливі новини прямо до свого месенджеру? Підписуйтесь на наш канал в Telegram.