На Дніпропетровщині — три жертви блискавки: що робити під час грози?

На Дніпропетровщині — три жертви блискавки: що робити під час грози? - фото 1

Жертви блискавки. За останні два тижні громовиця тричі вразила жителів нашої області. Дві жінки постраждали у Юр'ївському районі. Після удару вони втратили свідомість, але відбулися легкими травмами. А ось у Синельниковому 72-річний чоловік від розряду помер.

Цього тижня теж прогнозують затяжні зливи – чого варто остерігатися? Правила поведінки під час грози нагадає Юлія Звягінцева.

Реклама

Грозовим був не лише травень. Літо також розпочинаємо з дощем. У теплу пору року негода особливо небезпечна, кажуть спеціалісти, адже зі зливами приходить грім та блискавка.

«Влітку тут +30-40, а там — -40. Ось перепади до 80, іноді до ста градусів. І от рівень настільки великий, що саме влітку і відбуваються оці блискавки», — розповів фізик Василь Шевцов.

У середньому довжина блискавки – 1-2 кілометри, та є й ті, що сягають сорока. А розряд може серйозно травмувати чи навіть убити. Так сталось у Синельниковому. Під час грози чоловік їхав на велосипеді додому. За словами очевидців, блискавиця вразила його біля озера. Потерпілий помер у лікарні.

За словами спеціалістів, блискавку міг привабити саме велосипед. Під час грози варто уникати металевих предметів, високих конструкцій та дерев. Вони притягують розряд.

«Шукайте безпечне укриття, якщо його немає то займайте таку позицію, що б ви не були найвищим об'єктом на цій місцевості, наприклад, якщо це поле то бажано не ховатися під деревами, а десь прилягти», — сказала речниця ГУ ДСНС в області Дар’я Гречищева.

А ось якщо негода застала вас в автівці — теж без паніки. Слід зачинити вікна, зняти антену та перечекати грозу. Паркуватися бажано на відкритій місцевості. Уникати дерев чи будівель.
Купатися чи ходити на човні під час грози категорично заборонено, адже вода добре проводить електричний заряд.

Бачите, що дощу не уникнути – тож якомога швидше діставайтеся берега. Якщо з собою маєте парасольку, у жодному разі не розкривайте її – металеві прути притягують розряди.
Також варто відключити електронні прилади та якомога швидше знайти безпечне місце.

Та якщо блискавка таки вразила, слід одразу викликати швидку, а після за можливості перенести потерпілого у безпечне місце. Якщо людина при тямі — заспокоїти та запитати про самопочуття, в іншому разі — негайно діяти.

«Якщо пацієнт без свідомості то потрібно приступити негайно до не прямому масажу серця. До приїзду лікарів швидкої допомоги», — зазначив завідувач відділення анестезіології ОКЛ ім. Мечникова Анатолій Галущак.

Ці знання можуть знадобитися, кажуть синоптики, адже початок літа, за прогнозами, буде дощовим.

«На завтра дощ, місцями гроза. Вітер 7-12 метрів на секунду. Температура 9-14 градусів. Третього числа дощ, місцями значний дощ», — розповів начальник регіонального гідрометцентру Василь Гринчак.

А ось решта літа, обіцяють, буде сухою та спекотною. Звичайно, якщо до України не заверне якийсь циклон, кажуть синоптики.

Реклама