На День міста охочі могли провести фізичні експерименти просто на вулиці

14.09.2020, 18:35
Актуально
На День міста охочі могли провести фізичні експерименти просто на вулиці - фото 1

Як кілька маленьких хвиль можуть об’єднатися в одну велику і потужну, як 9-ий вал, у День міста на набережній показували на маятнику Чеботаєва.

«Я відчуваю, як вода торохтить», — радіє малесенький учасник експерименту Платон.

Якщо, як Платон, мокрими руками потерти посудину, можна почути специфічний звук і побачити стоячі звукові хвилі. Про принцип їхнього створення розповідають інструктори.

Поки малеча захоплена співучими чашами, дорослі й собі знайшли розвагу. Намагаються роз’єднати півкулі, з яких щойно викачали повітря, і яких міцно утримує разом атмосферний тиск. Участь в експериментах беруть усі охочі.

«Мені тут дуже подобається. Я сьогодні купу всього вже робив. Мені б хотілося, щоб у школі викладали такі уроки. З предметами якимись із фізики», — розповідає учасник експерименту Максим.
«Напевно, потрібно приділити увагу саме ось таким локаціях. Тому що саме з цих локацій у дітей проявляється інтерес до науки. Як мама говорю про це. І нам, звичайно, теж дуже цікаво», — каже жителька Дніпра Євгенія Кравцова.
«Людина розвивається. Прийшов долід зробив — о! Сподобалося, класно, так», — зазначає житель Дніпра Юрій.

Увагу жителів привертає і спеціальна стіна з негострими цвяхами. Притиснувшись до них, можна зробити відбиток свого тіла.

«Мені треба стояти, і воно зсувається, і з того боку виходить мій відбиток тіла», — розповідає місцева жителька Оля.

Чаші, півкулі, сталеві маятники — усе це спеціально виготовили на заводах Інтерпайпа.

«Компанія "Інтерпайп" випускає продукцію "мейд ін Дніпро", яку знають у багатьох країнах світу. Наші колеса можна побачити на поїздах у Німеччині, по всій Європі, в метро США. А труби — в будівлях Дубая. І сьогодні ми хочемо нагадати про те, що Дніпро є металургійним інженерним серцем України. А заодно нагадати, що вивчення фізики, технічних наук не є чимось страшним, а може бути цікавим дорослим і дітям», — говорить начальник управління закупівель компанії "Інтерпайп" Олексій Яновський.

Участь у святкуванні Дня міста для "Інтерпайпа" вже стала традицією. Цього року таку інтерактивну локацію створили спеціально, аби зацікавити дітей та підлітків інженерією і технічними дисциплінами.

Поділитися: