МЗС України відреагувало на заяву президента Болгарії, що Крим — це Росія

МЗС України відреагувало на заяву президента Болгарії, що Крим — це Росія - фото 1

Міністерство закордонних справ України оприлюднило заяву щодо висловлювань під час передвиборчих теледебатів Румена Радева про статус Криму.

В Україні виразили своє невдоволення тим, що Президент Болгарії назвав Крим — територією Росії. Про це повідомляє пресслужба МЗС.

«19 листопада до Міністерства закордонних справ України було запрошено посла Болгарії в Києві Костадіна Коджабашева. Українська сторона донесла до посла позицію нашої держави про некоректність та неприпустимість висловлювань Президента Болгарії Румена Радева стосовно Криму під час вчорашніх передвиборчих теледебатів. Наголосили, що слова чинного болгарського президента не сприяють розвитку добросусідських відносин України та Болгарії та різко дисонують з офіційною позицією Софії на підтримку суверенітету та територіальної цілісності нашої держави в її міжнародно визнаних кордонах. Очікуємо на спростування Президентом Болгарії Руменом Радевом його вчорашньої заяви. Посол Костадін Коджабашев запевнив у незмінній позиції Болгарії щодо підтримки територіальної цілісності України, зокрема Криму, як невід’ємної частини території нашої держави, та зусиль з деокупації півострова, зокрема шляхом участі Болгарії в роботі Кримської платформи», — йдеть у повідомленні Міністерства закордонних справ України.

Нагадаємо, що крім фрази про територіальну приналежність кримського півострова, Президент Болгарії Румен Радев наголосив, що антиросійські санкції ЄС є неефективними. Зазначимо, якщо чинний голова країни виграє поточні вибори, то займе крісло президента вже вдруге. За словами, політичних експертів, шанси на його перемогу оцінюються як високі. У першому турі президентських виборів він набрав 49,42% голосів, а його головний суперник Анастас Герджиков – 22,83%.

Раніше ми писали про те, що Україна та Сполучені Штати Америки підписали Хартію стратегічного партнерства.

Реклама

Щербачов Андрій
Щербачов Андрій Редактор сайту 34.ua. Більше 10 років пишу у блогах про лондонський Арсенал. Люблю писати про спорт, музику та кіно.

Реклама