Музей «Голоси мирних», створений Фондом Ріната Ахметова, поповнився зворушливою історією

Музей «Голоси мирних», створений Фондом Ріната Ахметова, поповнився зворушливою історією - фото 1

Понад тисяча історій-сповідей вже потрапила до найбільшого музейного онлайн-простору "Голоси мирних". Це унікальний проєкт, за яким збирають свідчення того, що довелося пережити мирному населенню під час конфлікту на Донбасі. Відеоблоги створюють і діти, чиї родини зачепила війна.

Для Микити пташиний двір – знімальний майданчик. Тут створює блоги про сільське життя. Іноді хлопчик так захоплюються процесом, що забуває пообідати.

Та історія, яку нещодавно створив Микита, вирізняється з решти. Дитина розповідає про страждання людей на Сході країни.

Сам хлопець зростає на мирній території, проте війна не оминула його близьких. Багато років він не бачив бабусі, яка перебуває за лінією розмежування. На початку конфлікту, рятуючись від обстрілів, жінка мешкала з родиною онука на Харківщині.

Саме тому Микита вирішив приєднатися до майстер-класу від Фонду Ріната Ахметова. Де з професійними відеоблогерами діти вчилися писати сценарії, знімати і монтувати.

Відеоблоги дітей стали частиною унікального онлайн-проєкту світового масштабу – Музею "Голоси мирних".

Наразі портал уже налічує тисячу свідчень. До дві тисячі двадцять п'ятого року заплановано зібрати 100 тисяч історій, але велика мрія – мільйон сповідей.

Микита хоче побачити бабусю, з якою наразі спілкується лише телефоном. А ще чекає на звістку про мир. Який, вірить, неодмінно прийде.