Музей «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова: допомога, на яку чекають

ФОТО: Фонд Ріната Ахметова - фото 1
ФОТО: Фонд Ріната Ахметова

Проєкт Фонду Ріната Ахметова Музей «Голоси Мирних» продовжує розказувати про людей, які власними очима зіткнулися з військовим конфліктом на Донбасі. Сьогодні зібрано близько 10 000 свідчень безпосередніх очевидців тих подій.

Збройний конфлікт на Донбасі трагічно вплинув на мільйони людських життів. Долі цих людей не підлягають забуттю. Для цього Фонд Ріната Ахметова створив безпрецедентний проєкт. Він документує історії мирних жителів Донбасу, сьогодні зібрано близько 10 000 свідчень безпосередніх очевидців трагедії. Мета – зібрати 100 000 історій до 2025 року.

Одна з них – історія Олени Пальчикової, яка була волонтером найбільшої програми Фонду «Гуманітарний Штаб Ріната Ахметова».

«Найбільше збентежила, мабуть, подорож ближче до Пісок. Коли ми побачили, що там у селищах мешкають по 20, 30, 40 людей без світла, без води. І ми, напевно, були єдині, хто контактував із зовнішнім світом. А їх контакт був тільки з нами, бо туди пропускна система. Було важко дивитися, як люди проживають рік за роком і в їхньому житті нічого не змінюється. А довкола розруха. Люди чекали на нас, дуже раділи, посміхалися. Це було приємно. Мені здається, весь Донбас ми вже знаємо в обличчя, бо майже у кожному населеному пункті ці облицця за багато років нашої роботи стали вже рідними», – розповіла Олена.
Олена Пальчикова - фото 208063

Олена Пальчикова
ФОТО: Фонд Ріната Ахметова

За її словами, конфлікт перевернув життя багатьох із ніг на голову. Водночас відбулися зміни і в душах людей.

«Серце стало більш відкритим, я стала сприймати чуже горе, чужі радості, ділити свої емоції з усіма. Напевно, такий теплий вогник у серці буде горіти до старості. І розповідатимемо дітям, онукам, як було. Тому що ми були безпосередніми учасниками всіх подій. Мрію про мир. Щоб свою доброту, яку ми посіяли в серцях інших людей та своїх, направити трохи в інше русло. У нас багато роботи буде з дітьми, з тваринами. І про військові дії більше не хотілося б згадувати», – зізналася Олена.

За 16 років роботи Фонд допоміг вижити 8 млн осіб, із них 3.5 млн були врятовані на Донбасі в рамках програми «Гуманітарний Штаб Ріната Ахметова». Безпрецедентна за масштабами допомога запобігла гуманітарній катастрофі в регіоні. Рінат Ахметов став єдиною опорою для мільйонів Мирних Донбасу.

На сьогоднішній день Музей «Голоси Мирних» – найбільше в Україні зібрання свідчень очевидців збройного конфлікту на сході країни. Ваша історія також має значення! Розкажіть її світові! Перейдіть за посиланням https://civilvoicesmuseum.org/my-story і заповніть невелику анкету, щоб зробити свій внесок у збереження пам'яті. Також Мирні Донбасу можуть звернутися до Фонду за безкоштовною психологічною допомогою, зателефонувавши за номером 0800509001.

Реклама

Реклама