Музей Фонду Ріната Ахметова «Голоси Мирних»: історія сім'ї Ольги Гришко

Фото: Фонд Ріната Ахметова - фото 1
Фото: Фонд Ріната Ахметова

Музей Фонду Ріната Ахметова «Голоси Мирних» продовжує збирати історії жителів Донбасу, які постраждали під час збройного конфлікту. Це безпрецедентний документальний проєкт, мета якого – розповісти всьому світу про людей, життя яких конфлікт на сході України назавжди розділив на «до» і «після».

У Ольги Гришко з Маріуполя під час обстрілів постраждав син. У січні 2015 року хлопчик отримав осколкові поранення кінцівок і травму ока.

Ольга згадує, як снаряди падали просто на подвір'я багатоповерхівки, де вона жила з чоловіком і двома дітьми.

Реклама

«Йшли з сином Льошею по вулиці, почули вибухи. Обстріл ставав все сильнішим і сильнішим. Спробували в під'їзд забігти. Але коли ми вже заскакували, поруч вибухнув снаряд», – розповідає Ольга Гришко.

Дитина з травмами стегон і передпліччя два тижні провела на лікарняному ліжку.

«Отримані осколкові поранення зашили йому. Але була ще психологічна травма. За вікном палати була дорога, на ній «лежачі поліцейські». Син навіть боявся стуку, коли машини їх переїжджали», – згадує мешканка Маріуполя.

Через деякий час після повернення з лікарні у Льоші в руках вибухнув невідомий пристрій.

«Він узяв його, думав, що ліхтарик. Від вибуху осколок полетів в обличчя. Лікарка, яка надавала нам першу допомогу, сказала: "Сталося диво, що він залишився з оком"», – каже Ольга.

В скрутну хвилину сім’ю підтримав Фонд Ріната Ахметова. Хлопчику допомагали в лікарні, направили до реабілітаційного центру.

«Найперший дзвінок після обстрілу був у нас із Фонду Ріната Ахметова. Сказали, що все необхідне є, якщо треба – будь ласка. Потім не раз цікавилися станом Олексія. Добре, що є добрі люди. Рінат Ахметов дуже багато допомагає, особливо дітям. І дай Бог йому здоров'я, дуже велика подяка йому за це», – розповідає Ольга.

Музей Фонду Ріната Ахметова «Голоси Мирних» – це безпечний довірчий простір, де люди можуть розповісти свою історію, звільняючись від тягаря мовчання, спонукаючи інших поділитися пережитим, дозволяючи своїм землякам, співвітчизникам і людям по всьому світу почути, побачити, зрозуміти розумом і відчути серцем пережитий ними біль. У рамках проєкту до 2025 року планується задокументувати 100 тисяч свідчень мирних жителів Донбасу, а мрія – зібрати 1 мільйон історій.

«Ми не можемо відкрити музей у Донецьку, тому створюємо його онлайн. Він буде працювати як онлайн-архів, онлайн-експозиції, онлайн- і офлайн-проєкти, а ще – як медіа. Рінат Ахметов допомагав, допомагає і допомагатиме мирним жителям Донбасу.

У 2014 році був створений Гуманітарний Штаб, який надав безпрецедентну за своїми масштабами допомогу і, по суті, врятував мільйони життів. За кожною з них – своя доля. Ми хочемо створити головний у світі архів історій Мирних», – говорить Наталя Ємченко, член Наглядової ради Фонду Ріната Ахметова.

Ваша історія теж має значення! Розкажіть її світові. Перейдіть за посиланням https://civilvoicesmuseum.org/uk/my-story та заповніть невелику анкету, аби зробити свій внесок у збереження пам'яті.

Фото: Фонд Ріната Ахметова - фото 168318

Фото: Фонд Ріната Ахметова
Фонд Ріната Ахметова

Фото: Фонд Ріната Ахметова - фото 168320

Фото: Фонд Ріната Ахметова
Фонд Ріната Ахметова

Реклама