Музей Фонду Ріната Ахметова "Голоси Мирних": історія Аміни Фараджової

21 квітня, 16:48
На фото: Аміна Фараджова - фото 1
На фото: Аміна Фараджова

Дівчина поділилася своїм болем через важку дійсність, в яку потрапили вона і жителі міста Макіївки.

Аміна згадує, як потрапила з батьком під обстріл на вулиці свого міста, як змушена була постійно боятися за своє життя і за життя близьких людей.

«Один раз йшла з татом зустрічати маму з автобуса, раптом почали стріляти дуже сильно, дуже. У мене прямо паніка почалася, істерика. А йти пристойно, але ми ж не могли кинути її одну», – ділиться дівчина.

Вона розповідає про розруху, яка запанувала в раніше мирному і затишному місті.

«Перший раз зіткнулася з війною, коли снаряди потрапили в школу. Там завод є і поруч розбиті будинки, машини перекручені, всі паркани побиті. Мені страшно було дуже», – каже Аміна.

Зараз вона шкодує, що немає можливості бути поруч з родичами, так як сім'ї змушені були прийняти рішення про переїзд для порятунку життя.

«У дитинстві ніколи не розуміла, коли в листівках писали: "Мирного неба над головою". Завжди думала: "Ну, навіщо? Люди, начебто, нормальні, здорові, цивілізовані". Ніколи не розуміла, навіщо це бажають. До певного моменту», – ділиться дівчина.

Музей "Голосу Мирних" – найбільше в Україні зібрання історій мирних людей Донбасу, які постраждали внаслідок бойових дій в регіоні. Це проект світового масштабу. Фонд мріє зібрати мільйон історій, а до 2025 року ставить перед собою мету – 100 тисяч свідчень Мирних, щоб розповісти про події на сході України людям в різних країнах.

Серед історій Музею Фонду Ріната Ахметова "Голоси Мирних" чимало свідчень дітей або тих, хто сьогодні вже повнолітні, а на момент трагічних подій були ще школярами. Історія Аміни Фараджовой – одна з них. Також в Музеї зберігається багато оповідань Мирних, які під кулями рятували дітей і людей старшого віку.

«Ми не можемо відкрити музей в Донецьку, тому створюємо його онлайн. Він буде працювати як онлайн-архів, онлайн-експозиції, онлайн і офлайн-проекти, а ще – як медіа. Рінат Ахметов допомагав, допомагає і допомагатиме мирним жителям Донбасу. У 2014 році був створений Гуманітарний Штаб, який надав безпрецедентну за своїми масштабами допомогу і, по суті, врятував мільйони життів. За кожною з них – своя історія. Ми хочемо створити головний в світі архів історій Мирних. Ми віримо, що таким чином зберігаємо голоси з минулого і сьогодення заради кращого майбутнього», – говорить член наглядової ради Фонду Ріната Ахметова Наталя Ємченко.

Щоб поділитися зі світом своєю історією і зробити свій внесок у збереження пам'яті, можна перейти за посиланням і заповнити невелику анкету.

Джерело: Фонд Ріната Ахметова
Поділитися: