Мурал, який став символом Маріуполя: історія маленької Мілани

Фото: Цензор - фото 1
Фото: Цензор

Мурал маленької Мілани вже став символом Маріуполя. Дівчинка втратила маму після страшного обстрілу прифронтового міста. Відтоді минуло понад 6 років, та чи вдалося дитині повернутися до мирного життя?

Зараз дівчинці дев’ять років. Бабуся виховує її сама від січня 2015 року, коли у Маріуполі сталися жахливі події. Тоді по жилому мікрорайону випустили 120 снарядів. Загинула 31 людина. Серед них — мама Мілани. Жінка закрила дочку собою і врятувала від смертельних уламків снарядів. Вона втратила життя. Мілана — ногу.

Лікарі боролися за життя дитини, і саме тоді, у вирішальну мить, дівчинка отримала вкрай важливу допомогу.

«Завдяки Рінату Леонідовичу, дай Боже здоров'я його Фонду, що вони в перші хвилини допомогли ліками, все, що для операції», — говорить бабуся Мілани Ольга Абдурашитова.

Ця історія шокує і надихає одночасно. Втративши найріднішу людину, дитина знайшла сили жити далі.

А за кілька років після трагічних подій на стіні маріупольської багатоповерхівки з’явився мурал "Мілана". Величезне зображення створили з украй важливою метою.

«Це дуже правильно, щоб люди пам'ятали, бачили, знали, щоб не було цих страждань, бід», — говорить бабуся Мілани Ольга Абдурашитова.

Відкриття цього символу приурочили до "Міжнародного дня миру". Проєкт втілено завдяки Фонду Ріната Ахметова.

«Мурал став символом милосердя і надії не тільки для міста, а й для всієї України. Це не тільки нагадування про трагедію конкретної дівчинки, але й усього регіону», — говорить директорка проєктів та програм Фонду Ріната Ахметова Ірина Блажан.

А маленька героїня великого муралу переїхала з бабусею до Києва. Але за першої нагоди повертається до рідного міста. Зараз на його вулицях мир, і це для Мілани — найголовніше.

Реклама

 

Реклама