Модернізація від Придніпровської ТЕС: сухий відбір золи зменшить накопичення відходів

10 квітня, 17:02
Фото: dtek.com - фото 1
Фото: dtek.com

На ДТЕК Придніпровській ТЕС впроваджують нову технологію – сухий відбір золи. Це дозволить значно знизити вплив на навколишнє середовище та допоможе раціонально використовувати відходи.

Тепер золу зможуть застосовувати як у виробництві будівельних сумішей, так і будівництві доріг. Для цього на Придніпровській ТЕС встановили систему сухого відбору золи. Нове обладнання побачили представники екологічного департаменту Дніпровської міської ради.

«Компанія ДТЕК реалізує заходи зі зменшення впливу на навколишнє середовище та втілює в життя екологічні ініціативи. Цьогоріч ми встановили на 10 енергоблоці нову систему сухого відбору золи. Вона дозволяє відбирати з електрофільтра не менше, ніж 10 тон золи на годину, залежно від навантаження. Система робоча, ми готові відвантажувати золу споживачам, з якими зараз укладаємо угоди. Найголовніше – це дозволить значно зменшити вплив ТЕС на навколишнє середовище та допоможе зберегти земельні та водні ресурси. Не треба перекачувати золу на відвали, її можна застосовувати у будівництві доріг. В Європі, наприклад, таке вже давно практикують», – пояснив директор ДТЕК Придніпровської ТЕС Анатолій Боричевський.

Квітень для Придніпровської ТЕС – знаковий місяць. Адже саме в квітні 2018 року між компанією ДТЕК та Дніпровською міською радою був підписаний Меморандум про співпрацю, який включає 27 заходів з екологічної модернізації ТЕС. За 3 роки ДТЕК збудував сучасний електрофільтр енергоблоку №10, встановив систему моніторингу вихідних газів, облаштував 2 пости моніторингу якості атмосферного повітря, обладнав систему обліку води на скидних каналах, реконструював мережу промзливової каналізації й замінив майже 2,5 кілометри золошлакопроводів. В екологічне оновлення ТЕС ДТЕК інвестував понад 500 мільйонів гривень.

Перевірити виконання екологічної модернізації на ТЕС прибув заступник директора екологічного департаменту мерії Ярослав Крисько. Він побачив нове обладнання, дізнався про принципи його роботи та поспілкувався з енергетиками.

«Хочеться подякувати компанії ДТЕК за виконані заходи з екомодернізації Придніпровської ТЕС, що були прописані в Меморандумі. Їх реалізація дозволила значно скоротити вплив підприємства на довкілля – на повітря, землю та ґрунтові води. ТЕС активно співпрацює з міською владою в рамках Програми екологічної безпеки міста на 2021-2025 роки. Протягом реалізації минулої аналогічної програми, у 2016-2020 роках підприємством виконано заходів на 16 млн грн. Ми сподіваємось на подальшу активну співпрацю станції та мерії, адже мета у нас одна – здорове довкілля та комфорт наших городян», – зазначив заступник директора Департаменту екологічної політики Дніпровської міської ради Ярослав Крисько.

У подальшому Придніпровська ТЕС цього року відремонтує електрофільтри своїх енергоблоків, аби забезпечити ефективну роботу систем газоочищення.

Модернізація від Придніпровської ТЕС: сухий відбір золи зменшить накопичення відходів - фото 165428Модернізація від Придніпровської ТЕС: сухий відбір золи зменшить накопичення відходів - фото 165429
Джерело: dtek.com
Поділитися: