Міжнародний день обіймів: які традиції та навіщо люди взагалі обіймаються?

Вони піднімають настрій та допомагають позбутися стресу. Міжнародний день обіймів сьогодні відзначають в усьому світі. Запровадили його американські студенти у 1986 році. За традицією, у цей день можна пригорнути до себе навіть незнайомців на вулиці.

Міжнародний день обіймів відзначають 21 січня в усьому світі. У нашій країні свято поки не надто популярне. А от за кордоном, особливо у США, цього дня влаштовують тематичні флешмоби та обіймаються з перехожими на вулиці.

Міжнародний день обіймів: які традиції та навіщо люди взагалі обіймаються? - фото 208517

Пандемія, соціальна дистанція та самоізоляція позбавили нас можливості обійматися. Та експеримент “Деталей” довів зворотне. Психологи кажуть, теплі обійми не лише піднімають настрій. У такий спосіб можна підтримати людину без слів і навіть впоратися зі стресом.

Міжнародний день обіймів: які традиції та навіщо люди взагалі обіймаються? - фото 208518
«Це є такою експрес-мануальною терапією і дуже часто коли людина стривожена, емоційно стурбована – саме обійми можуть заспокоїти, тому що понижується рівень кортизолу(гормону стресу) і це на певний час може стабілізувати стан», — пояснює психолог Максим Реуцький.
Міжнародний день обіймів: які традиції та навіщо люди взагалі обіймаються? - фото 208519

Американська психотерапевтка Вірджинія Сатир встановила, для гарного самопочуття кожній людині на день потрібно мінімум вісім обіймів. І це найдешевший спосіб підняти настрій.

Реклама

Марина Положай
Марина Положай Кореспондентка. Досвід роботи — 1 рік. Улюблені теми матеріалів: тварини, б'юті-індустрія, стиль життя, освіта.

Реклама