Мітинг, прапори, резолюція до Президента: у Дніпрі пройшла сесія міськради

Мітинг, прапори, резолюція до Президента: у Дніпрі пройшла сесія міськради - фото 1

Ліквідувати "Муніципальну варту". З такими вимогами дніпряни мітингували біля мерії.

Понад півтисячі активістів, підприємців, учасників АТО, освітян. У руках - плакати, прапори та звернення одночасно до Президента, МВС, Верховної Ради та генпрокуратури. Сканували «ганьба», а у небо запустили ляльку мера. І все це під час проведення сесії міської ради. Чи підтримали там ліквідацію муніципалів на вимогу людей — знають наші журналісти.

Реклама

Із самого ранку під стінами міської ради збираються люди. Вони вимагають прибрати муніципалів.

«У місті багато людей, дуже багато в соцмережах пишуть про беззаконня у Дніпрі», - говорить активіст Геннадій Бутенко.

На мітинг дніпряни прийшли із прапорами та плакатами. Біля будівлі мерії поставили колонки. Говорили у мікрофон про те, що обурює.

«КП «Муніципальна варта» повинна бути закрита. Люди, які били журналістів і підприємців та інших містян. Вони повинні понести покарання», - говорить активіст Олег Манаєнков.
«Мої МАФи стояли на законних підставах. Але вночі до мене приїхали, розтоптали екскаватором павільйони, разом з майном. Мене до них «Муніципальна варта» не підпустила», - говорить активістка колишня підприємниця марина Самітова.

Комунальне підприємство «Муніципальна варта» працює у Дніпрі вже 7 років. Свої основні функції пояснюють так: стежити, аби не пиячили на вулицях міста, не псували комунальну власність. Допомагати демонтувати незаконні наливайки, заправки та пункти приймання металобрухту.

Та на ділі виходить по іншому, - кажуть активісти. Їх вимогу про ліквідацію варти прямо на мітингу підтримують деякі депутати.

«Ми зараз будемо звертатися, щоб взагалі «Муніципальну варту» скасовувати як формування в міськрадах на рівні всіх міських рад країни. Чому? Тому що це якась власна ручна армія, якою можна маніпулювати», - говорить депутатка міської ради Аліада Мансурова.

Рішення про ліквідацію муніципалів намагаються винести на сесію міської ради.

«Шановні колеги, до нашої фракції звернулися мешканці міста. Сотні людей зараз стоять перед міською радою і чекають на наші рішення. Я вношу пропозицію до денного проєкту рішення про припинення юридичної особи КП «Муніципальна варта», - говорить депутат міської ради Загід Краснов.
«Ми вже затвердили порядок денний, якщо у вас була пропозиція внести в порядок денний будь-яке питання також стосовно ліквідації Муніципальної варти потрібно було це робити 2 хвилини тому. Дякую», - зауважив міський голова Дніпра Борис Філатов.

Мітингувальники та депутати, які підтримують ліквідацію "Муніципальної варти" у Дніпрі, написали резолюцію до Президента, Верховної Ради, генпрокурора, міністра внутрішніх справ. Зібрали вже близько півтисячі підписів.

Реклама