Мити руки і провітрювати будинок: в Дніпрі розповіли, що робити, щоб не заразитися вірусом

22 березня, 20:52
Мити руки і провітрювати будинок: в Дніпрі розповіли, що робити, щоб не заразитися вірусом - фото 1

Порадами поділився директор Дніпропетровської інфекційної лікарні № 21 Микола Турчин.

Скільки ліжок в інфекційній лікарні лікарі підготували для хворих Covid-19? Чи вистачить на область апаратів штучної вентиляції легенів? Для якої категорії людей короновірус особливо небезпечний? Як правильно захистити себе від зараження? Про це та інше дивіться в ексклюзивному інтерв'ю з директором Дніпропетровської інфекційної лікарні № 21 Миколою Турчиному.

Нагадаємо глядачам, що таке коронавірус? Чим відрізняється від грипу і від інших інфекційних, вірусних захворювань?

«Захворювання починається гостро. Інкубаційний період триває від кількох днів до 14 днів. Воно може починатися з катаральних проявів. З'являється сухий кашель».


Які наслідки і ускладнення можуть бути?

«Іде ураження кароновірусом тканин легенів. Виникає двостороння пневмонія, на рентген-знімку вона виглядає як матове скло. Люди, у яких є сухий кашель, з'являється задишка і запалення легенів і при цьому він знаходився в країнах, де це захворювання було виявлено. Звичайно, такий пацієнт повинен бути направлений до нашої 21-ї міської клінічної лікарні».


Яка категорія людей найбільш схильна до захворювання?

«Захворювання небезпечне для всіх жителів. Але найбільше для жителів, у яких віковий ценз — понад 60–65 років. У яких є хронічні захворювання легенів, серця, цукровий діабет, ожиріння».


Що з приводу курців?

«Саме споживачі тютюну, курці, як ви висловилися, мають більше шансів заразитися цією інфекцією, ніж люди, які не курять. Тому що, коли вони курять, відбувається подразнення органів дихання, і органи дихання стають більш сприйнятливими для цього захворювання».

Чи готова зараз інфекційна лікарня приймати хворих, і скільки ліжок приготували для таких хворих?

«У нашій лікарні знаходиться 180 ліжок. Із них шість — реанімаційні. За необхідності реанімаційні ліжка можуть бути розширені до 10. Штучна вентиляція легенів проводитиметься 15-ма новими апаратами високого класу штучної вентиляції легенів, 15-ма середнього і буде ще п'ять портативних. Із цими апаратами ми зможемо людям, які з пневмонією, надати необхідну допомогу».


Ну все ж це буде 30 апаратів штучної вентиляції легенів. А якщо людей буде більше?

«На території міста є достатня кількість цих апаратів і, в разі необхідності, вони будуть передані до нашої лікарні. Наша лікарня є опорною для лікування цього захворювання».

До нас сьогодні на гарячу лінію телефонували люди. Вони недавно приїхали з Франції. Їх відправили до інфекційної лікарні. Зараз вони в обсервації. Скаржаться на погані умови. Зараз, я цитую, не вистачає туалетів, люди користуються каструлями. Що ви можете сказати щодо цього?
«Ця будівля одна у нас така. Вона — 35-го року. Поруч стоїть п'ятиповерхівка. Фактично зрозуміло, умови, можливо, там і спартанські. Та ємність, яка була показана — вона була для обробки засобів індивідуального захисту».


Розкажіть тепер про запобіжні заходи. Як убезпечити себе від зараження?

«Для того, щоб не заразиться, вам потрібно уникати місць скупчення людей, вам потрібно дотримуватися респіраторної культури. Як я вже сказав, чхати потрібно або в зігнутий лікоть, або в одноразову серветку, і ретельно мити руки не менше 20 секунд під теплою водою. засоби антисептики і спиртовмісні. Крім усього іншого, потрібно вести здоровий спосіб життя, позбавиться від шкідливих звичок, збалансовано харчуватися. І вдома у себе провітрювати, і проводити вологе прибирання».


Яка ефективність масок? Чи допомагають вони взагалі?

«Для людей, які ходять по вулиці в масці, ну якщо вона себе почуває більш захищеним на вулиці, ніхто не забороняє цього робити. А з іншого боку, від півтора метри від людей, з якими вона спілкується — маска її навряд чи чимось допоможе. Якщо вона буде знаходитися в транспорті, треба надягати маску і надягати гумові рукавички. Фактично, якщо ти знаходишся на вулиці, сенсу в масці немає».

Христина Темченко

Хочете отримувати оперативні та важливі новини? Підписуйтеся на наші канали в Telegram і Youtube, сторінки в Instagram, Facebook і Twitter. А також приєднуйтеся до нашої групи на Facebook: там ви маєте можливість публікувати власні новини.

 

Поділитися: