Місце спомину, шани та єднання: Алеї пам’яті біля ДніпроОДА – 4 роки

Фото: ДніпроОДА - фото 1
Фото: ДніпроОДА

Чотири роки тому біля ДніпроОДА відкрили Алею пам’яті. Її присвятили загиблим борцям за незалежність України – Героям Небесної Сотні та військовим АТО/ООС.

За цей час її відвідали сотні тисяч жителів та гостей Дніпропетровщини. Алея стала місцем спомину, шани та єднання, наголосив очільник області Валентин Резніченко.

«За чотири роки Алея пам’яті стала особливим місцем для кожного жителя області. Вшанувати загиблих сюди приїздять зі всієї України та з-за кордону. Збираються не лише в пам’ятні дати. Приносять квіти, запалюють свічки. Так разом зберігаємо героїчну славу жителів регіону», – сказав голова Дніпропетровської ОДА Валентин Резніченко.

На Алеї пам’яті – композиція зі скляних антивандальних стел. На них – світлини понад 550 загиблих під час Революції Гідності та в АТО/ООС жителів Дніпропетровщини.

На інших стелах – знімки з передової. Завдяки технології подвійного друку їх добре видно з обох боків. На світлинах різні сюжети: бійці рятуються від вибуху, йдуть безкраїм полем у ясний день, повертаються з бою під українським прапором. Фото показують, що на війні є не лише страх, а й справжні почуття – дружба, братерство, надія.

«Символічно, що ідея створити такий масштабний меморіальний комплекс народилася саме на Дніпропетровщині. Адже з нашої області до зони АТО/ООС відправилося найбільше людей. Алея – нагадування, якою ціною дістається мир», – наголосив заступник голови ОДА, АТОвець Іван Начовний.

Алею пам’яті відкрили 12 травня 2017 року. Під час її створення радилися з родинами загиблих. Навмисне відходили від штампів, шукали нові форми, використовували нові технології. Тепер тут проходять усі пам’ятні дні, присвячені сучасним українським Героям. Вшанувати їхній подвиг приїздять делегації з усього світу.

Фото: ДніпроОДА - фото 169444

Фото: ДніпроОДА
ДніпроОДА

Фото: ДніпроОДА - фото 169445

Фото: ДніпроОДА
ДніпроОДА

Фото: ДніпроОДА - фото 169446

Фото: ДніпроОДА
ДніпроОДА

Фото: ДніпроОДА - фото 169447

Фото: ДніпроОДА
ДніпроОДА

Фото: ДніпроОДА - фото 169448

Фото: ДніпроОДА
ДніпроОДА

Фото: ДніпроОДА - фото 169449

Фото: ДніпроОДА
ДніпроОДА