«Мирне літо – Дітям Донбасу»: простір, де працюють з психологічними травмами

«Мирне літо – Дітям Донбасу»: простір, де працюють з психологічними травмами - фото 1

Психологічна травма війни може проявитися через роки, і навіть покоління, бо - позбутися спогадів про те, як горів твій дім, або як тікали від обстрілів - майже неможливо. Надто - якщо ти дитина.

Але - є унікальний простір, де із такими травмами працюють різні арт-методики. Допомогти можуть - навіть зйомки аматорського фільму.

Реклама

Фотомайстер Дмитро Ратинський показує, як зняти епізод фільму за п'ять хвилин. Оператор, сценарист, актор в одній особі? Каже – так! Це можливо!

«За допомогою телефону можна робити своє відео, свій фільм, який буде мистецтвом», - говорить фотограф, оператор Дмитро Ратинський.

На тренінгу – діти з прифронтового Сходу, переселенці. Усі вони – учасники оздоровчого проєкту Фонду Ріната Ахметова – «Мирне літо – Дітям Донбасу». Цьогоріч сезон проводять у форматі «Кіно-Кемп».

«Це така класна можливість для дітей різного віку оволодіти зараз дуже затребуваними навичками, навичками комунікації, навички самопрезентації. Роботою з різною технікою», - говорить психологиня, кураторка проєкту «Кіно-Кемп» Ольга Коссе.

Сім'я Вероніки через війну залишила рідне місто і переїхала до Києва. Багато чого дівчина не може забути й досі.

«Вчителька нас стала збирати. Сказала: «Беріть те, що встигнете, або ж нічого беріть! Або беріть те, що встигнете». Нас завели в підвал. Всі, всі абсолютно, плакали до єдиного, навіть я. Я не впевнена, що ось це я коли забуду, я не впевнена, що хтось забуде що було взагалі», - говорить переселенка Вероніка Федоренко.

Мріяла розповісти свою історію, та не знала, як підійти до справи творчо. «Кіно-Кемп» у цьому допоміг.

«Не знаю чому, але мені іноді хочеться виплеснути своє життя на лист! І зняти про це фільм», - говорить Вероніка.

Щодня з дітьми – досвідчені психологи. Працюють із дитячими травмами війни. Аби спогади, як у Вероніки, не заважали жити. Навчають тут і технік самодопомоги. Правильне дихання під час стресу, до речі, допоможе і дорослим.

Фільми-історії, які знімають діти, теж елемент арттерапії. Коли ділишся з кимось переживаннями – легшає, кажуть психологи. Сповіді потраплять до унікального онлайн-музею «Голоси мирних» Фонду Ріната Ахметова. Бо вони – частина історії країни!

«Я хочу сказати величезне спасибі Фонду Ріната Ахметова, що Рінат Ахметов надав нам таку можливість, що є таке ну реально в чудовому таборі. Це реально може бути допоможе деяким дітям», - говорить переселенка Вероніка Федоренко.

За час існування проєкту, а це без малого 7 років, чотири з половиною тисячі дітей побували у «Мирному літі».

Реклама