Мін'юст пропонує подарункові сертифікати на перебування в будь-якому СІЗО України

05 серпня, 12:38
Мін'юст пропонує подарункові сертифікати на перебування в будь-якому СІЗО України - фото 1

У СІЗО з комфортом! Місце у камері з покращеними умовами — від трьохсот гривень на добу. Як купити сертифікат, що входить у цю суму і чи багато клієнтів?

«Об’єкт режимний. І щоби потрапити, потрібен спецдозвіл. Категорично заборонено проносити в ізолятор мобільні телефони та інші предмети», — говорить начальник ДУ "Дніпровської установи виконання покарання" № 4 Ігор Калашников.

На території 10 корпусних відділень. Тут за ґратами перебувають 1 800 людей. Зокрема і довічно ув’язнені.

«В держустанові виконання покарань є сектор максимального рівня безпеки для чоловіків, які засуджені до довічного позбавлення волі за скоєння резонансних злочинів, як правило, це вбивці», — говорить Ігор Калашников.

Тут є власна котельня, їдальня, пекарня і лазня. А віднедавна у СІЗО, де люди чекають на суд, з’явилася ще й камера підвищеного комфорту. І в апартаментах зараз усі 4 місця вільні!

На сьогоднішні поки таких клієнтів немає. Вартість одного дня 880 грн, тиждень 2 200 грн, протягом місяця 3 060 грн. Кімната з відеоспостереженням. Стіни утеплені.

За ці гроші ув’язнений отримує ліжко з новим матрацем, новою постільною білизною. І, власне, все те, чого немає у звичайній камері. Є тут мікрохвильова піч, телевізор, санвузол і душ. На вікнах є навіть фіранки. За ними, звичайно, ґрати.

Поки арештанти на щоденній прогулянці, кореспондентам на контрасті продемонстрували одиночну камеру. Тут є телевізор і вентилятор, постіль та інші меблі старі.

Стандарти утримання ув’язнених в Україні збираються змінити. Про це під час візиту до Дніпра заявив міністр юстиції Денис Малюська. За його словами, через погані умови в СІЗО і колоніях Україна програє міжнародні суди:

— У нас уже є рішення ЄСПЛ, що Україна не належно утримує людей у СІЗО. Стандарти не дотримуються. Ми вже виплачуємо таким людям. А ми будемо програвати в євросуді далі, нам треба терміново змінювати систему.

Оформити подарунковий сертифікат у СІЗО можна через сайт Мін'юсту. Там же перелік установ, де можна забронювати камеру. Вартість — від трьохсот гривень на добу. Найдорожче місце в Київському СІЗО — дві тисячі за день.

Аби скористатися такою акцією, треба на офіційному сайті Міністерства юстиції обрати необхідне СІЗО, вказати кількість днів перебування, сплатити послугу і роздрукувати бланк та квитанцію, які надійдуть вам на пошту.

У день запуску сервісу в Україні придбали чотири сертифікати. Та їхні власники на камеру говорити не бажають. Адвокати — навпаки. Послугу схвалюють. Пояснюють: окрім поліпшення умов ув’язнених, він унеможливлює корумповану складову.

«Існує корумпована система розподілу камер між арештантами, умови перебування в СІЗО по всій Україні є такими, що не відповідають установленим стандартам — це перший крок реформування умов перебування арештантів у СІЗО. Фактично це теж саме, що і оплата платних палат у лікарнях», — зазначає адвокатка Юлія Олексієнко.

"Послуга наперед" — експеримент Міністерства юстиції. Діє у чотирнадцятьох СІЗО країни. Якщо сервіс стане популярним, його запровадять на постійній основі.

Поділитися: