Міністерство економіки хоче видавати дотації за корів

17 березня, 13:53
Міністерство економіки хоче видавати дотації за корів - фото 1

Так підприємців хочуть спонукати збільшувати поголів'я.

Дотацію видаватимуть на кожну рогату. На все про все потрібно сто мільйонів бюджетних гривень. Чи працюватиме така ініціатива?
Кореспондент 34 телеканалу запитала експертів та самих фермерів.

 


Сотні телят і понад п’ять тисяч корів. Це підприємство поблизу Дніпра — найбільше в області. Молоком забезпечує не лише наш регіон, а й усю Україну.

«Основна порода — це наша брауншвіц, яка у 2012 році була завезена з Австрії. На сьогодні у нас середня продуктивність, 10–11 літрів за одне доїння», — ділиться технологиня молочно-виробничого комплексу Анна Перекрьостова.


На підприємстві кажуть: допомагають дотації від держави.

«Минулого року ми отримували дотацію на спермодозу витрачену. Також є дотація на будівельну частину в нашій діяльності, але основна дотація — на утримання однієї корови. Держава зацікавлена, щоб наші діти пили здорове і якісне молоко, щоб наша нація ставала сильнішою», — продовжує Анна Перекрьостова.


А в Оріховому про дотації від держави навіть і не чули.
У Юрія — чимала сімейна ферма, тримає кілька десятків худоби. Каже: займається цим усе життя. Ще кілька років тому стадо було удвічі більшим, та працювати стало не вигідно.

«Силос по собівартості виходить золотий. Годуємо ним корів. Також тюкуємо солому, заготовляємо сіно. Усе це затрати, які випливають у дуже велику суму», — ділиться Юрій.


За таких умов уже через рік не буде і цих рогатих, — боїться фермер.
Чоловік розповідає: з десяток років тому намагався отримати допомогу від держави, та все марно.

«Звернулися: будь ласка, є така дотація, дали список документів, які потрібно зібрати й підготувати для того, щоб отримати дотацію. Коли я це все підрахував, виявилося, що дотації я получу 18 тисяч на 30 корів, а щоб отримати, треба витратити 28. Я махнув рукою та й усе», — розповідає власник сімейної ферми Юрій Пекарський.


Та у Мінфіні кажуть: допомагати невеликим сімейним фермам будуть. Аби стимулювати розвиток сільського господарства, за кожну корову даватимуть 5 тисяч гривень. Така ініціатива з'явилася на сайті Міністерства економіки, торгівлі та сільського господарства. Новий напрям підтримки дозволить дотувати фермерські господарства з близько 20 тисячами голів великої рогатої худоби, за умови виділення на це бюджетних коштів у обсязі 100 мільйонів гривень.
За проєктом, допомогу виділятимуть невеликим сімейним фермам, що тримають від 5 до 25 корів. Для цього потрібно написати заяву на дотацію до місцевої ради. Мати паспорт на тварину, додати копію свого паспорту, а також ідентифікаційного коду і довідки про відсутність боргів перед державою.
Така ініціатива цілком реальна, — кажуть економічні експерти. Та додають: аби заохочувати фермерів до збільшення господарства, варто покращити самі умови роботи.
Виділяти обіцяні дотації хочуть уже з липня цього року.

 

Хочете отримувати оперативні та важливі новини? Підписуйтеся на наші канали в Telegram і Youtube, сторінки в Instagram, Facebook і Twitter. А також приєднуйтеся до нашої групи на Facebook: там ви маєте можливість публікувати власні новини.

Поділитися: