Микола Лукашук повідомив про ситуацію в області та коли з’явиться пальне

Микола Лукашук. Фото: ДніпроОДА - фото 1
Микола Лукашук. Фото: ДніпроОДА

Голова ДОР повідомив, що ситуація на Дніпропетровщині зараз повністю контрольована, всі рубежі укріплені.

Сьогодні, 16 травня, очільник Дніпропетровської облради Микола Лукашук провів брифінг, у якому розповів про ситуацію в області.

За його повідомленням, ворог почав більше обстрілювати Криворізький район. Противник б'є по Широківській, Зеленодольській та Апостолівській громадах. Війська рф обстрілюють їх з великої відстані, тому що зайти на територію регіону вони не можуть. Для цього орки застосовують міномети, ствольну артилерію та «Гради».

Також голова облради додав, що Великомихайлівську громаду внесли до списку громад, які постраждали під час війни. Це означає, що ті мешканці, які втратили будинок або змушені були виїхати, зможуть розраховувати на виплати від держави у розмірі від 2 до 3 тисяч гривень.

За його словами, на Дніпропетровщині нині проживає понад 225 тисяч переселенців. З них – 53 тисячі дітей. Їх забезпечили всім необхідним. Із дітьми працюють психологи. Школярі можуть продовжувати навчання дистанційно. Для цього потрібно прийти до найближчої школи та написати заяву.

За офіційними даними, у Дніпрі перебуває понад 91 тисяча переселенців, у Кривому Розі — понад 39 тисяч. Це тільки ті люди, які стали на облік, реальні цифри більші приблизно в 3 рази.

«Найбільша кількість людей перебуває у Кам'янському районі (25 тисяч). У Синельниківському – 15 тисяч, у Дніпровському – 14 тисяч, у Павлоградському – понад 13 тисяч, у Новомосковському – 12 тисяч, у Нікопольському – 9 тисяч, у Криворізькому – понад 4 тисячі», – заявив Микола Лукашук.

Вся критична інфраструктура та комунальні служби області стабільно працюють. Лікарні регіону забезпечені ліками.

Рятувальники знешкодили вже понад 2 тисячі вибухонебезпечних предметів. 1300 із них були у Криворізькому районі.

Микола Лукашук прокоментував і проблеми із пальним.

«Ситуація складна, я розумію, що на заправках треба чекати понад годину. Слід розуміти, що ситуація з паливом зараз вирішується саме Кабінетом Міністрів України. Це не повноваження військової адміністрації та місцевого самоврядування. Ми щодня на комунікаціях із міністерствами. За інформацією, яку нам дають, протягом тижня (максимум 10 днів) ситуація із паливом буде вирішена. Вже відбудовано логістичні ланцюжки, за якими спрощено всі процедури на митниці. Ми знаємо, що пальне вже їде до України», – стверджує Микола Лукашук.

Реклама

Валерія Шостак
Валерія Шостак Редактор сайту 34.ua. Пишу про цікаві події у місті, області, Україні та світі. У фокусі — кримінал, культура та технології.

Реклама