Ми виграли бій, але попереду ще війна, — соратник Президента Молдови Міхай Попшой

Фото: nokta - фото 1
Фото: nokta

Під час дискусії "Київського Безпекового Форуму" заступник Голови парламенту Республіки Молдова Міхай Попшой заявив, що питання європейської інтеграції і співпраці з Україною знаходяться у пріоритеті новообраного Президента Молдови Майї Санду.

«У плані зовнішньої політики європейська інтеграція є основою нашої виборчої програми. Це частина нашої політичної ДНК. Тому ми націлені на співпрацю з нашими партнерами — Україною, Грузією та іншими учасниками програми Східного партнерства, а також на двосторонніх засадах, щоб переймати передовий досвід у плані гармонізації законодавства, а також досягати синергії і разом відстоювати спільні інтереси щодо вступу в ЄС», — сказав він.

 

Реклама

Заступник Голови молдовського парламенту заявив, що, незважаючи на перемогу на виборах Майї Санду, політична ситуація в країні залишається складною. Повноваження президента дуже обмежені, й новий лідер потребує підтримки парламенту та уряду:

— Майї Санду потрібна більшість, яка поділяє орієнтацію на порядок денний її виборчої програми. А для цього дійсно потрібні дочасні парламентські вибори, оскільки цей парламент повністю дискредитований. Жодного компромісу щодо євроінтеграції, жодного компромісу щодо реформи системи правосуддя бути не може, жодного компромісу щодо стабільних партнерських відносин і взаємної поваги з усіма нашими сусідами і жодного компромісу щодо реформ ефективного урядування в усіх секторах. Щоб позбутися залишків корупційного захоплення держави, з яким ми боремося вже багато років.

 

Реклама