Ми у Кривому Розі надовго: які завдання ставить перед собою головний офіс Держекоінспекції

27 січня, 19:22
Ми у Кривому Розі надовго: які завдання ставить перед собою головний офіс Держекоінспекції - фото 1

Інспекція буде контролювати рівень забруднення повітря, води і ґрунту.

Перевірятимуть воду, ґрунт і повітря. У Кривому Розі відкрили головний офіс Держекоінспекції. Столичні чиновники приїхали за наказом Президента України. Фахівці вивчатимуть проблеми промислового забруднення та стежитимуть за роботою найбільших підприємств регіону. Які задачі ставлять перед собою?

Змінили Київ на Кривий Ріг. Відтепер голова Держекоінспекції та його помічники працюватимуть у двоповерховій будівлі в промисловій частині міста та розв'язуватимуть екологічні проблеми регіону зсередини.

Першу пресконференцію Андрій Мальований збирає у своєму новому кабінеті. Поряд — заступник міністра захисту довкілля. Обговорюють плани на майбутнє.

«Знаковий день для Держекоінспекції, для взагалі екології регіону та Кривого Рогу. Моє завдання — не велика кількість штрафів, збитків для підприємств, а саме контролювати і змусити їх модернізуватися», — повідомляє Андрій Мальований, голова Державної екологічної інспекції України.
«Ми дуже хочемо, щоб перевірка контролювалася в режимі реального часу. Створення системи "Електронний кабінет екоінспектора" — він забезпечить саме цю прозорість, тобто буде видно протокол, припис, протокол вимірювання», — ділиться Роман Шахматенко, заступник міністра захисту довкілля та природних ресурсів України.

У новому офісі працюватимуть півсотні фахівців. Інспекція контролюватиме рівень забруднення повітря, води та ґрунту.

«Ми розуміємо, що нам не вдасться перевести повністю всіх співробітників із центрального апарату, тому зараз іде доукомплектація цього підрозділу. Частково будуть конкурсні добори», — повідомляє Віталій Постоленко, начальник управління Державного екологічного контролю промислового забруднення.

На базі управління відкрили й лабораторію. Зокрема, закупили портативні вимірювачі кисню у воді.

Воду перевірятимуть на вміст важких металів та органічних речовин. Такі вимірювачі значно пришвидшать контроль підприємств, — кажуть спеціалісти. Бо результати відомі вже за кілька хвилин.

«Можливості лабораторії складаються з того, що ми наразі маємо право і уповноваження певного виду аналізів — 60 показників забруднюючих речовин від промислових викидів, 35 показників забруднюючих речовин у різних водах та 42 показники у ґрунтах», — розповідає Тетяна Калімбей, начальниця відділу інструментально-лабораторного контролю.

Найбільших забрудників перевірятимуть як планово, так і раптово, — кажуть в управлінні. Контролюватимуть підприємства і на прохання містян. Очільник Держекоінспекції зазначає: вони у Кривому Розі надовго.

 

Поділитися: