Ми обов’язково реалізуємо ідею подвійного громадянства, — Володимир Зеленський

Ми обов’язково реалізуємо ідею подвійного громадянства, — Володимир Зеленський - фото 1

Президент України пообіцяв розглянути питання подвійного громадянства для української діаспори за кордоном.

Володимир Зеленський пообіцяв, що зробить можливим подвійне громадянство для української діаспори за кордоном. Про це Президент України зазначив під час зустрічі з представниками українських організацій та церков США, яка відбувалася в Українському інституті Америки.

«Ми обов’язково реалізуємо ідею подвійного громадянства, зокрема для українців Америки», — заявив Зеленський.

Проте президент зауважив, що із законом про подвійне громадянство "не все просто".

«Це не можна всім зробити, оскільки деякі українці живуть у тих країнах, які, м’яко кажучи, нам не друзі», — додав Володимир Зеленський.

За словами президента, Україні необхідно "відновити історію, справедливість, повагу до багатовікової, багатонаціональної і багатокольорової держави". На думку Гаранта Конституції, відновлення поваги вимірюється конкретними речами. Серед таких — будівництво доріг.

«У нас зараз дороги вже кращі, ніж у Нью-Йорку. Ми маємо "вилизати" нашу державу, щоб були бруківка, дороги, мости, — це і є повага до історії нашої країни», — зазначив голова держави під оплекси аудиторії.

Зеленський підкреслив, що пріоритетом його роботи є повернення до України миру. Це відбуватиметься шляхом дипломатії, перемовин "з дуже складною державою і складними людьми". Для цього потрібні тиск міжнародної спільноти і допомога від всіх, хто може щось зробити для відновлення кордонів країни. Для цього Зеленський закликав українців за кордоном зробити все можливе.

У відповідь президент Українського конгресового комітету Америки Андрій Футей зазначив, що українська об’єднана громада докладає всіх зусиль, аби впливати на американську політику щодо України.

Нагадаємо, що 20 вересня розпочався робочий візит Володимира Зеленського до США. Президент прибув до Нью-Йорка задля участі у 76-й сесії Генасамблеї ООН. На сьогодні заплановано його виступ у загальних дебатах.

Реклама

Читайте також: у Кам’янському дівчина підпалила Державний прапор України.

Реклама