"Метінвест" переміг на торгах із продажу виробничого комплексу ДМК

Фото: www.dmkd.dp.ua - фото 1
Фото: www.dmkd.dp.ua

Дніпровський коксохімічний завод (ДКХЗ), що входить до "Метінвесту", міжнародної вертикально інтегрованої групи металургійних і гірничодобувних компаній, став переможцем торгів із продажу єдиного майнового комплексу Дніпровського металургійного комбінату за 9,17 млрд грн.

26 липня в системі ProZorro відбулися торги за участю ДКХЗ як єдиного учасника. ДКХЗ переміг, одразу запропонувавши суму, що значно вища за стартову ціну торгів. Аукціон пройшов у межах справи про банкрутство ДМК.

Реклама

Єдиний майновий комплекс ДМК складається з обладнання, необхідного для виробництва металопродукції. Придбання також містить право користування землею і право працювати за ліцензіями та дозволами, виданими ДМК. Близько 9 тисяч співробітників ДМК будуть переведені на роботу до ДКХЗ.

ДМК був одним із найбільших виробників сталі в Україні з металургійним виробництвом повного циклу. Виробничі потужності єдиного майнового комплексу ДМК містили 3,9 млн тонн сталі на рік.

Купівля виробничого комплексу ДМК дасть змогу "Метінвесту" розширити продуктову лінійку, замістивши виробництво квадратної заготівки, сортаменту катанки, арматури і фасонного прокату, які раніше виробляло підприємство, що розташоване на непідконтрольній Україні території, а також забезпечити квадратною заготівкою болгарське підприємство Групи Promet Steel. ДМК – одного з найбільших покупців залізної руди і коксу у Групи в Україні, що дає "Метінвесту" додаткову перевагу на всьому виробничому ланцюжку.

Нагадаємо, у травні 2021 року Антимонопольний комітет України надав дозвіл Групі на концентрацію активів ДМК шляхом їхньої купівлі. Банкрутство ДМК було ініційовано у травні 2019 року за позовом одного з його кредиторів. Загальна сума заборгованості ДМК перед різними компаніями, яку визнав Господарський суд Дніпропетровської області, становить 87 млрд грн (близько 3,2 млрд доларів США). Станом на 26 липня 2021 року, продаж активів ДМК на торгах – необхідна умова у межах справи про банкрутство, спрямована на запобігання зупинці виробництва і ліквідації підприємства.

Реклама