Житель Кривого Рогу утеплює двоповерховий будинок завдяки поліетилену та кисню

Житель Кривого Рогу утеплює двоповерховий будинок завдяки поліетилену та кисню - фото 1

У місяць за опалення двоповерхового будинку – 400 гривень. І це не мрія, а реальна історія одного криворіжця.

Юрій Колесник вигадав свій спосіб утеплення домівки. Для цього використовує лише поліетилен та кисень. Новий метод уже встиг запатентувати. Як йому вдається економити, коли у інших платіжки за газ ростуть щомісяця?

Платіжка на тисячу гривень, і це лише за газ. Такі квитанції отримує Валерій за опалення свого приватного будинку. Каже: якщо раніше за блакитне паливо сплачував 300 гривень. Нині віддає набагато більше.

«Я заплатив минулого місяця 1680 грн. За газ, звичайно, дорого. За такими нашими цінами. Опалюємо будинок 68 квадратів. Ось я на мінімальний гніт ставлю. І на мінімальному у мене виходить 400 кубів згорілого газу. А на свою зарплату навіть не встигаю заплатити», — каже Валерій Якимцов.

 

А поки Валерій ставить котел на мінімум, Юрій уже давно навчився економити на опаленні. Обігріває будинок у сто квадратних метрів.

«Від початку опалювального сезону, тобто за два місяці, у мене вийшла платіжка в 430 грн», - ділиться Юрій Колесник.

Так мало платить завдяки власному винаходу. Домівка Юрія обігрівається за принципом термоса. І ззовні, і всередині будинок нічим не відрізняється від інших. Та стіни тут — майже пів метра завширшки, а в них — складна утеплювальна система.

«Один з елементів утеплення багатокамерного — це вихід на дах. Принцип такий — герметичність камери. Звичайний целофан, ви бачите: ніяких тут утеплювачів, ні пінопласту», — розповідає автор винаходу.

Всього лише поліетилен та повітря. Завдяки таким "утеплювачам" у стінах без опалення домівка зберігає тепло за 20-градусних морозів, — каже чоловік. При цьому температура всередині не опуститься нижче за +9.

«Гріє не тепла частина будь-якого утеплювача, а ось ці "пори", повітряні камери, які знаходяться в цьому утеплювачі. Знижено в огороджувальній поверхні, грубо кажучи біля стін у цього будинку знижена теплопровідність в 4–5 разів. Це відповідно і дає основну економію», — розкриває секрет пан Юрій.

Та чоловік каже, що на економному опаленні зупинятися не планує — він уже розробив енергетичний велосипед, що дасть змогу ще й освітлювати весь будинок задарма.