Мери міст України звернулися до керівництва країни з відкритим листом

30 березня, 20:06
Мери міст України звернулися до керівництва країни з відкритим листом - фото 1

Керівники міст вимагають врахувати їхню позицію при прийнятті змін до Податкового кодексу у зв'язку з поширенням коронавірусу.

Лист адресовано Президенту Володимиру Зеленському, голові Верховної Ради Дмитру Разумкову, народним депутатам і Прем'єр-міністру Денису Шмигалю.

«Органи місцевого самоврядування забезпечують сьогодні виплату підвищених зарплат медикам, закупівлю ліків, масок, тестів, обладнання для лікарень, на що виділяють сотні мільйонів гривень. При цьому, замість підтримки громад, як це відбувається в усьому світі, зміни в Податковий і Бюджетний кодекси позбавляють громади ресурсів», — йдеться в листі.


Мери українських міст нагадали, що, всупереч позиції Президента і Прем'єра, яка була виражена на зустрічі з мерами, "депутати вилучають з доходів місцевих бюджетів плату за землю і майно, створюють несправедливі умови для бізнесу, позбавляють громадян коштів від оренди паїв, таким чином забезпечуючи окремому великому бізнесу надприбутки за рахунок податків до бюджетів різних рівнів".

«У разі прийняття цього і подібних законопроєктів у громад не буде коштів на виплати зарплат медикам, вчителям, соціальним працівникам, вихователям, працівникам транспорту і ЖКГ», — заявили в Асоціації.


Також мери зажадали до голосування в парламенті провести засідання Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики і врахувати пропозиції Асоціації міст України, надані Президенту, Уряду та народним депутатам.

Звернення підписали: голова Асоціації та київський міський голова Віталій Кличко, мер Дніпра Борис Філатов, міський голова Вінниці Сергій Моргунов, в. о. мера Луцька Григорій Пустовіт, маріупольський міський голова Вадим Бойченко, мер Житомира Сергій Сухомлин, ужгородський міський голова Богдан Андріїв, мер Запоріжжя Володимир Буряк, івано-франківський міський голова Руслан Марцінків, мер Кропивницького Андрій Райкович, львівський міський голова Андрій Садовий, мер Миколаєва Олександр Сенкевич, одеський міський голова Геннадій Труханов, в. о. полтавського міського голови Олександр Шамота, міський голова Рівного Володимир Хомко, сумський міський голова Олександр Лисенко, мер Тернополя Сергій Надал, харківський міський голова Геннадій Кернес, мер Херсона Володимир Ніколаєнко, хмельницький міський голова Олександр Симчишин, мер Черкас Анатолій Бондаренко, чернівецький міський голова Олексій Каспрук і мер Чернігова Владислав Атрошенко.

Хочете отримувати оперативні та важливі новини? Підписуйтеся на наші канали в Telegram і Youtube, сторінки в Instagram, Facebook і Twitter. А також приєднуйтеся до нашої групи на Facebook: там ви маєте можливість публікувати власні новини.

Джерело: "Сегодня"
Поділитися: