Реорганізація чи знищення: Борис Філатов про реформу лікарень у Дніпрі

10 лютого, 08:00
Реорганізація чи знищення: Борис Філатов про реформу лікарень у Дніпрі - фото 1

У студії "Граней" діючий мер міста Дніпро Борис Філатов розповів про ситуацію, яка сколихнула дніпрян, а саме — об’єднання лікарень.

Лікарень було 16, а стане 5. У Дніпрі залишиться 4 дорослі й одна дитяча лікарні, так звані "медичні бази". Це робиться для того, щоб у заклади легше і більше заходило фінансування від Національної служби здоров’я України. Кожна база буде мати своє направлення, скажімо: кардіологічне, гастроентерологічне чи травматологічне.

Навіщо це робити, пояснив Борис Філатов:

— Це оптимізація. У нас дуже проста логіка. По-перше, це вимоги медичної реформи, які ми фактично не вводили. Це для того, щоб медзаклади мали можливість укласти більший пакет на більшу суму від НСЗУ і отримувати серйозне фінансування. Наші земляки хвилюються, що буде скорочений медичний персонал, але це не так. Ми будемо скорочувати адміністративний персонал. Міський бюджет отримає економію у десятки мільйонів гривень.

Згідно з якими критеріями відбувався розподіл, мер міста пояснив, що ці зміни стосуються лише юридичного об’єднання, тобто лікарні залишаться, і людям не потрібно буде їздити до інших районів. Логіка об'єднання полягає в тому, щоб, перш за все, враховувався профіль клініки.

Це рішення було прийнято не волюнтаристським способом — ішли перемовини з владою, головними лікарями й іншими фахівцями, тому це не "знищення медицини", а оптимізація.

Але не все так красиво, є й думки проти цих змін. Юрій Скребець, депутат міськради, заступник медичного директора ОКЛ ім. І. Мечникова заявив:

— Багаторічна практика таких подібних реформ свідчить про те, що спочатку ліквідується заклад як юридична особа, потім втрачаються ліжка, потім втрачаються медичні ставки, тобто робочі місця, а потім втрачається і сама будівля.

Проте мер запевнив, що це зовсім не так, і ліжка, а тим паче будівлі, від цієї реформи не втрачаються зовсім.

Більш детально дивіться у відео.

Поділитися: