Медведчук розповів подробиці про виведення з державної власності нафтопроводу

Медведчук розповів подробиці про виведення з державної власності нафтопроводу - фото 1

Затриманий СБУ Віктор Медведчук розповів про виведення із державної власності частини магістрального нафтопродуктопроводу "Самара – Західний напрямок" для прокачування через нього дизельного палива.

Як повідомляють СБУ, описуючи схему виведення з державної власності нафтопроводу, Медведчук нібито згадав колишнього президента Петра Порошенка як причетного до схеми. За словами Медведчука, Порошенко не лише звернувся до нього з проханням зв'язатися з керівництвом РФ, а й забезпечив ухвалення необхідних рішень у всіх необхідних українських службах.

"Щоб цей трубопровід став приватною власністю, а за фактом – власністю самого Порошенка, необхідно було виконати низку дій… Суди, прокуратура, Антимонопольний комітет, Фонд держмайна – усі вони ухвалювали рішення, необхідні для особистих інтересів президента Порошенка", – сказав Віктор Медведчук.

За словами затриманого, за рік роботи трубопровід заробив для його власників удвічі більше коштів, ніж було вкладено у його викуп – до 42 млн. доларів США. А з травня 2019 року, тобто після припинення повноважень Порошенка, прокачування дизеля через магістраль припинилося.

Крім того, Медведчук розповів деталі налагодження у 2014-2015 роках механізму закупівлі вугілля для потреб енергетики України на «ЛНР» та «ДНР», практично – у ватажків бойовиків.

У СБУ зазначають, що Медведчук назвав конкретні прізвища високопосадовців, причетних до заподіяння шкоди інтересам України.

Служба безпеки продовжує слідчі дії із затриманим, щоб встановити всі факти, обставини, організаторів та учасників скоєних злочинів.

У квітні СБУ затримала Медведчука після втечі з-під домашнього арешту на початку повномасштабного вторгнення 24 лютого. 2021 року спецслужба оголосила кілька підозр Медведчуку. Він підозрюється у скоєнні державної зради, сприянні діяльності терористичної організації та замаху на розграбування національних ресурсів на тимчасово окупованій території Криму.

Реклама

Реклама