Меду з акації цього року може не бути

18 травня, 15:12
Меду з акації цього року може не бути - фото 1

Пасічники Дніпропетровщині кажуть: дерева й досі не квітнуть.

І додають: у минулих роках у цей час збір нектару вже був у розпалі. Оксана Марченко з'їздила до бджолярів, поспілкувалася з ними та розібралася в питанні.

Зустріч із бджолярами відбулася в Орлівщині. Тут живе найкращий пасічник України, принаймні для Оксани точно, — її тато. Вони одягнули захисні маски, щоб попередити можливі укуси бджіл, та пішли до вуликів. Вони у родини Марченко завжди стояли на задньому подвір’ї. Батьки Оксани займаються бджолярством уже 36 років. Зараз мають невелику пасіку — на 30 сімей. Чоловік журиться: як поїхав підшукувати місце, де стати з пасікою, помітив, що акація й досі “спить”. Якісь дерева не думають і листя викидати, а якісь — хоч і повикидали, але цвіту не видно. І додає: вже пора було б.

«Бували роки, коли цвіт акації замерз, або коли холодні дні ставали, коли на цвіт не могла бджола летіти. От в такі роки меду не було. І цього року ми теж хвилюємося, що цвіт акації міг померти, замерзнути ще в зародку…
Весна якась неординарна, і зима була не така, як завжди», — каже пасічник Микола Багрій.


Родина Солодків, хоч прізвище має “солодке”, та цього року, — кажуть, — також можуть залишаться без меду з акації. Пасічникують вони разом із батьками Оксани Марченко. Пан Микола та пані Ніна теж з Орлівщини і живуть на сусідній вулиці. Пасіку мають чималу — на 80 вуликів. Поки показують своє господарство, розповідають: саме мед з акації цінується серед покупців найбільше. Він і не так швидко кристалізується — тобто стає густим, — і смачний, ароматний та корисний. Науковці вже вивчили акацієвий мед вздовж і в поперек. І з’ясували, що у меді з акації багато фруктози, яка легко засвоюється. Тому дієтологи рекомендують його для схуднення. Також це ідеальні солодощі для спортсменів і діабетиків. Крім того, акацієвий мед має антисептичні властивості — ним користуються у медицині та косметології. А ще він лікує безсоння й депресію, нервові розлади, нормалізує тиск, підвищує гемоглобін. Усю користь, мабуть, і не перерахувати. При цьому мед з акації вважають цінним і самі бджолярі. Бо виручки він приносить найбільше за сезон.

«Банка травневого меду — ну, була вона гривень 500–600. Соняшника мед — по 200–250, 180, хто як. Ну, якщо не буде акацієвого меду, доходу буде менше», — розповідає пасічник Микола Солодкий.


Що ж цього року могло піти не так — питаємо у професора Аграрного університету Миколи Миколайовича Харитонова. Він припускає, що через аномально теплу і безсніжну зиму ані дерева, ані бджоли не змогли, так би мовити, "загартуватися". Отож в акації нектару мало, а комахи не такі прудкі. Та заспокоює: хвилюватися, що меду не буде зовсім, зарано.

Що усі ми будемо з акацієвим медом, сподівається і тато Оксани Марченко. Хоча і підстраховується: наступного тижня збирається вивозити бджіл на еспарцет – ще одну медоносну рослину. А родина Солодків робить ставку на різнотрав'я.

«Мед із різнотрав’я також цінується, бо його також мало. Там материнка буде, васильки, а так — польові всі квіти. Сподіваємось також на акацію. Вчора їздили, дивилися, то воно повипускало цвіт», — ділиться бджолярка Ніна Солодка.

Хочете отримувати оперативні та важливі новини? Підписуйтеся на наші канали в Telegram і Youtube, сторінки в Instagram, Facebook і Twitter. А також приєднуйтеся до нашої групи на Facebook: там ви маєте можливість публікувати власні новини.

Поділитися: