Медсестри у школах, заклади культури та курс долару: яким в Дніпрі був тиждень, що минає?

Медсестри у школах, заклади культури та курс долару: яким в Дніпрі був тиждень, що минає? - фото 1

Якщо маєте чим поділитися, пишіть нам у соцмережах або телефонуйте на «гарячу лінію».

Дніпровські медсестри повертаються у школи. Заклади освіти отримують ліценції на роботу медиків. Утім, профільних спеціалістів мають ще не всі. Що буде із палацами культури нашого міста та чи зміниться курс долару до кінця року? Усе, про що говорили цього тижня — у "Деталях. Коротко".

Школи Дніпра — із медсестрами та навіть лікарями. Міський департамент гумполітики продовжує повертати до навчальних закладів медиків. Нагадаємо, у 2019-му в межах реформи первинної ланки учні залишилися без штатних медпрацівників. Тож міськрада створила відповідні посади.

Зараз уже 129 шкіл мають медсестер. Ще двадцять дві — шукають. А 3 — поки не отримали на це ліцензію. Такі дані мерії.

"46 дуже комфортно, коли медична сестра є у штаті закладу. Адже до цього вона працювала на декілька шкіл за окремим графіком. Це було некомфортно, а зараз вона працює з 8-ї до п'ятої", - говорить директорка школи №63 Оксана Лукомець.
"Ставка медичної сестри водиться якщо у закладі контингент учнів складає більше 100 осіб, а ставка лікаря, якщо контингент учнів складає більше тисячі осіб. Тому є у нас вакансії — 22 вакансії медичної сестри та 9 лікарів", - пояснює головна спеціалістка управління освіти міського департаменту гуманітарної політики Ольга Фоменко.

На Дніпропетровщині продовжують ремонтувати дорогу міжнародного значення — Знам’янка-Луганськ-Ізварине. Траса з’єднає схід і захід країни. У наші області проходить майже 300 кілометрів шляху. Зараз у розпалі – роботи у П’ятихатському напрямку. Дорожники знімають старий асфальт та укладають основу під нове покриття. А на ділянці поблизу Дніпра вже наносять розмітку та встановлюють знаки. Ремонт автошляху – частина програми Президента України «Велике будівництво».

Обласний центр екстреної медичної допомоги отримав нові машини «швидкої». Загалом 20 «реанімацій на колесах». Усередині: апарат штучної вентиляції легень, дефібрилятор. А ще пульсоксиметр та капнометр – для вимірювання рівня кисню та вуглекислого газу в крові. Вакуумні матрац та шини. Аби надійно фіксувати пацієнтів із переломами. Усі автівки для центру закупило міністерство охорони здоров'я.

"Ще потрібні певні процедури — на облік поставимо, в пенсійний фонд заплатимо, зі страховими компаніями укладемо угоди. І тоді розподілимо по станціях швидкої допомоги. На райони біля міста Дніпро, Синельникіський та Дніпровський райони", - пояснює директор обласного центру екстреної медичної допомоги Радій Шевченко.

Гривня буде стабільною до зими. Це прогнозують дніпровські економічні експерти. Мовляв, курс прописано в Законі «Про державний бюджет». До того ж після свят українці менше купували валюту.
Тому лякатися чуток про «40 гривень за долар» не варто. Його і надалі продаватимуть по 28-29 гривень.

"Курс національної валюти буде стабільним протягом всього року і його глобальних коливань в цьому році не буде. І я вважаю, що до грудня місяця люди можуть спати спокійно", - каже економічний експерт Кирило Огданський.

11 палаців культури Дніпра об'єднають в один. Утім лише юридично. Це буде центр «Арт-Територія». Він матиме статус комунального закладу. Що зміниться? Директори стануть завідувачами філій. Скоротять кількість заступників, бухгалтерів та секретарів. Натомість наймуть піарників і проєктних менеджерів. У такий спосіб в міськраді сподіваються перетворити застарілі палаци культури на сучасні артцентри й удвічі збільшити доходи таких закладів. Тим часом усі творчі гуртки обіцяють залишити.

Таким наша команда запам'ятала тиждень, що минає. Якщо маєте чим поділитися, пишіть нам у соцмережах або телефонуйте на «гарячу лінію». Актуальні новини міста та області дізнавайтесь у щоденних випусках «Деталей».

Телеграм: @tv_dnepr
Інстаграм: 34tv_dnepr
Гаряча лінія: (098)0000034